Merhi zawodnikiem Manora podczas Grand Prix Australii

Kierowcą rozwojowym ekipy został z kolei Jordan King
10.03.1506:17
Mateusz Szymkiewicz
2820wyświetlenia

Zespół Manor zakontraktował na Grand Prix Australii Roberto Merhiego jako swojego drugiego zawodnika.

Hiszpan pełnił w ubiegłym roku obowiązki testera ekipy Caterham, w barwach której wystartował podczas piątkowych treningów do Grand Prix Włoch, Japonii oraz Rosji. Po upadku stajni z Leafield, 23-latek nigdzie nie zdołał znaleźć posady w Formule 1, przez co podjął decyzję o pozostaniu na kolejny rok w Formule Renault 3.5.

Mimo to dziś w nocy powracający do stawki Manor poinformował, że podpisał z Merhim umowę na jeden wyścig, w ramach której Hiszpan wystartuje w Grand Prix Australii. Ponadto syn dyrektora zespołu - Jordan King, został potwierdzony jako rozwojowy kierowca.

Dzisiaj wreszcie mogę potwierdzić coś, o czym marzyłem od dawna, to nie będzie pojedynczy start w treningu, lecz udział w całym weekendzie Grand Prix - powiedział Roberto Merhi. To czas by podziękować pewnym osobom za wspieranie mojej kariery, a także Manorowi, moim starym przyjaciołom, którzy uwierzyli we mnie i dali mi możliwość startu, za co chcę im się odwdzięczyć sukcesami.

Nie będziemy walczyć z innymi zespołami w konkretnym znaczeniu, ponieważ skorzystamy z zeszłorocznego bolidu oraz jednostki, aczkolwiek chcemy dać z siebie wszystko. Liczę, iż start w tym wyścigu umożliwi mi dokończenie sezonu. Potrzebuję sponsora, jeżeli mam zamiar kontynuować, a w Hiszpanii niestety nie jestem w stanie znaleźć wsparcia. Na szczęście to pozwoli mi zmienić swoją sytuację i spojrzeć na przyszłość z bardziej podniesioną głową.

Hiszpan dołączając do Manora będzie partnerował podczas wyścigu w Melbourne Willowi Stevensowi, którego stajnia z Sheffield potwierdziła przed kilkoma tygodniami.

KOMENTARZE

10
SirKamil
10.03.2015 12:20
[quote]Proszę mnie nie rozśmieszać. Jeżeli byłoby to tak, jak jest zapisane cały zeszły sezon Caterham i czasem Marussia przestałyby w boksach. Litości.[/quote] To znaczy co zapisane i dlaczego stałyby w boksach?
rno2
10.03.2015 11:30
@enstone W całym sezonie w danym zespole może jeździć maksymalnie 4 zawodników.
akkim
10.03.2015 11:27
To może jeszcze słowo: Co, Gdzie, Kiedy [quote]Szczegółowe informacje o transmisjach Formuły 1 w sezonie 2015. Na obecną chwilę (8 marca 2015 roku) nie są potwierdzone transmisje F1 w 2015 roku w Polsce. Wszystko wskazuje ponownie na Polsat Sport. Ale dopóki oficjalnie tego nie ogłoszono, to sytuacja może się zmienić. Przypominamy, że prawa telewizyjne do F1 na obszarze Polski w latach 2014-2019 posiada pośrednik MP&Silva. Transmisje F1 w 2015 roku w Polsce na pewno będą w kanale kodowanym. A to oznacza, że nie każdy będzie miał do nich dostęp.[/quote]
enstone
10.03.2015 11:02
Co nowy weekend wyścigowy będzie odbywała się licytacja o drugi fotel w zespole, ale tylko na jedno Grand Prix, będzie cena wywoławcza i zawodnicy będą się licytowali bądź nawet bili o posadę. Czekam na jakiś nieznanych zawodników z egzotycznych krajów, którzy będą płacić ziarnami kawy, lub owocami Litchi.
Indy
10.03.2015 10:51
@akkim Dokładnie, kiedyś nie było maruderów, zespoły kończyły się na środku stawki, czegoś takiego jak koniec stawki nie było.
akkim
10.03.2015 10:31
@Basshuntersw Proszę mnie nie rozśmieszać. Jeżeli byłoby to tak, jak jest zapisane cały zeszły sezon Caterham i czasem Marussia przestałyby w boksach. Litości.
akkim
10.03.2015 10:17
To już normalnie zaczyna trącać o śmieszność i coraz głębszą degradację F1. Po groma im to: [quote]Nie będziemy walczyć z innymi zespołami w konkretnym znaczeniu, ponieważ skorzystamy z zeszłorocznego bolidu oraz jednostki, aczkolwiek chcemy dać z siebie wszystko.[/quote] to spotwarza całkowicie to COŚ, co było jednym jedynym na świecie wyróżnikiem tej serii. Nie jesteście gotowi to do widzenia za rok - i tyle. Zeszmacą do reszty w pogoni za kasą, grzejąc się w historii do dziś się bogacą, w tej ślepocie pomyśleć nawet się nie zdarzy, że ten dawny piękny płomień dzisiaj ledwo żarzy.
Semai
10.03.2015 07:36
tak, 4 zawodników na cały sezon.
Tatabasi
10.03.2015 07:18
Podobno ;-) Moim zdaniem będzie wyglądało to tak, że co wyścig "dostanie szansę" inny kierowca (Są jakieś limity?)
Yurek
10.03.2015 06:09
[quote="Roberto Merhi"]Potrzebuję sponsora, jeżeli mam zamiar kontynuować[/quote] A podobno Fitzpatrick nie potrzebuje paydriverów?