Basz ponownie wygrywa w WSK Super Master Series

Polak powiększył prowadzenie w klasyfikacji generalnej
22.03.1521:08
Paweł Zając
5429wyświetlenia

Karol Basz podtrzymał świetną passę dzięki drugiemu zwycięstwu w WSK Super Master Series na torze Siedmiu Jezior we włoskim Castelletto.

Składający się z czterech rund puchar jest jednym z najważniejszych wydarzeń w tegorocznym kartingowym kalendarzu, więc na starcie pojawiła się śmietanka światowego kartingu.

Polak zaliczył trudny start weekendu, gdyż w trakcie kwalifikacji zanotował dopiero dziesiąty czas, jednak ekipa odnalazła powód słabszych wyników i podczas wyścigów kwalifikacyjnych wszystko było już w porządku. Dzięki temu zawodnik Kosmic Racing mógł odrabiać kolejne pozycje i wywalczył czwarte miejsce startowe do niedzielnego pre finału B.

Ostatni dzień zmagań rozpoczął się przy dobrej pogodzie i w takich warunkach Basz bez problemów poradził sobie z rywalami już w pierwszym zakręcie po czym bezpiecznie dowiózł zwycięstwo do mety. W finale natomiast pogoda postanowiła spłacać zawodnikom figla, przez co ostateczna rozgrywka toczona była w rzęsistym deszczu. Takie warunki również pasowały naszemu zawodnikowi, który odniósł pewne zwycięstwo, a także ustanowił najszybszy czas okrążenia podczas finałowego wyścigu.

To był trudny weekend, jednak udało nam się obrócić go na naszą korzyść - powiedział Karol Basz po kolejnych wygranych zawodach. W niedzielę gokart pracował idealnie, więc mogłem pewnie wygrać oba wyścigu. Na półmetku cyklu prowadzimy w klasyfikacji, jednak oczywiście w kolejnych zawodach będę cisnął równie mocno, aby rywale nie mogli myśleć o odrabianiu strat! Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, R8 Motorsport, Euro Part oraz Minardi.

Źródło: Informacja prasowa

KOMENTARZE

3
Kamikadze2000
23.03.2015 11:44
Przedsionka F1?? Basz w tym roku skończy 24 lata, a nie miał jeszcze ani jednego sezonu w serii wyścigów samochodów jednomiejscowych. F1 to sprawa zamknięta. W przyszłości może pokusić się o starty w wyścigach GT lub turystycznych (sam kiedyś o tym wspominał). Ale jego osoba jako "następca Kubicy" to przedawniony produkt - o dobre 5 lat. ;)
piwo
23.03.2015 05:02
troche dziwne ze Basz tak dlugo trzyma sie kartingu ale rozumiem ze robi to co lubi. chodz dziwne ze pieniadze mu smierdza. w bolidach sa duzo wieksze pieniadze do zgarniecia.
dancom
22.03.2015 10:48
Gratulacje! Kiedy przesiadka do przedsionka f1?