Sauber: Poprzednie podwozie bolidu Nasra nie miało żadnych wad

Możliwe, że zostanie ono jeszcze wykorzystane w dalszej części sezonu.
09.06.1611:17
Nataniel Piórkowski
715wyświetlenia


Sauber dał jasno do zrozumienia, że w przyszłości może ponownie użyć poprzedniego podwozia bolidu Felipe Nasra, nawet pomimo krytycznych opinii, jakie wyrażał sam Brazylijczyk.

Nasr przyznał na początku sezonu, że jest w stu procentach przekonany o tym, iż jego rozczarowujące występy są związane z problemami z podwoziem. Podczas Grand Prix Rosji kierowca z Sao Paulo otrzymał nowe podwozie, a Sauber zajął się poszukiwaniem ewentualnych wad konstrukcyjnych poprzedniego modelu. Badania te nie wykazały jednak żadnych problemów.

Kaltenborn podkreśliła, że budowa trzeciego podwozia nie była dla jej zespołu dużym wyzwaniem, ponieważ jego wprowadzenie i tak było pierwotnie zaplanowane na ten okres sezonu. Trzecie podwozie było już w naszych planach. Praktycznie nie musieliśmy podejmować żadnych wielkich wysiłków - i tak myśleliśmy o jego wprowadzeniu na tym etapie sezonu.

Przeprowadziliśmy rozmowy z naszym kierowcą. Powiedzieliśmy mu, gdzie możemy znaleźć pewne mankamenty, a gdzie trudno jest się nam ich doszukać. Koniec końców trzeba jednak słuchać tego, co ma do powiedzenia twój kierowca, bo w końcu to on siedzi za kierownicą bolidu. Przeprowadziliśmy analizę, która nie wykazała żadnych problemów - dodała Austriaczka.

Zapytana o to, czy Sauber może w przyszłości ponownie wykorzystać podwozie krytykowane przez Nasra, Kaltenborn odparła: To bardzo prawdopodobne. Nie znaleźliśmy żadnych wad.