Max Verstappen laureatem nagrody imienia Lorenzo Bandiniego

Holender został wyróżniony za godne pochwały osiągnięcia w sportach motorowych.
09.06.1611:28
Nataniel Piórkowski
1059wyświetlenia


Kierowca Red Bulla - Max Verstappen, został tegorocznym laureatem nagrody imienia Lorenzo Bandiniego, przyznawanej co roku za godne pochwały osiągnięcia w sportach motorowych.

Wyróżnienie stanowi hołd dla Lorenzo Bandiniego, który stracił życie wskutek tragicznego wypadku, do jakiego doszło podczas Grand Prix Monako z 1967 roku.

W ubiegłym sezonie Verstappen stał się najmłodszym w historii kierowcą Formuły 1, startując w Grand Prix Australii w wieku zaledwie 17 lat. W kolejnych wyścigach mistrzostw Holender zaskakiwał kibiców i obserwatorów swoimi świetnymi występami, w tym finiszami na czwartych miejscach w GP Węgier i USA, zajmując ostatecznie dwunastą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Po tegorocznym GP Rosji Verstappen został przeniesiony do podstawowego teamu Red Bulla, odnosząc sensacyjne zwycięstwo w kolejnym wyścigu, rozegranym na torze Catalunya pod Barceloną.

KOMENTARZE

1
---
09.06.2016 07:25
Miał wzloty i upadki, ale zważywszy, że każdy dostaje nagrodę tylko raz to za ubiegły sezon jak najbardziej właśnie jemu się należało.