Padok Formuły 1 huczy od spekulacji na temat składów kierowców w sezonie 2017

Wiele wskazuje na to, iż ruchy w pozostałych ekipach są uzależnione od decyzji Renault
23.10.1610:18
Mateusz Szymkiewicz
2522wyświetlenia


Padok toru Circuit of the Americas huczy od spekulacji na temat kształtu składów kierowców w poszczególnych ekipach w sezonie 2017.

Wczoraj magazyn Autosport opublikował informację, że Valtteri Bottas pozostanie kierowcą Williamsa na przyszłoroczne zmagania, co ucina spekulacje na temat możliwości zmiany barw przez Fina. 27-latek był łączony z ekipą Renault, gdzie miałby dołączyć do Nico Hulkenberga, lecz wszystko wskazuje na to, iż Bottas zostanie potwierdzony u boku Lance'a Strolla jako zawodnik Williamsa.

Jak podaje Auto Motor und Sport, radykalnie wzrosły szanse Kevina Magnussena na utrzymanie posady w Renault, rzekomo po wstawiennictwie ze strony inżynierów zespołu. Pozostanie Duńczyka na kolejny rok wydaje się być o tyle prawdopodobne, iż Mercedes chce zatrzymać w swoich szeregach Estebana Ocona i jak potwierdził Toto Wolff, prowadzi negocjacje z kilkoma ekipami na temat posad dla Francuza i Pascala Wehrleina.

Jest parę wakatów i my negocjujemy z kilkoma zespołami. Wierzę, że Pascal i Esteban zasługują na miejsce w Formule 1. Będziemy próbowali umożliwić im pozostanie w Formule 1, by mogli się rozwijać - powiedział szef fabrycznego zespołu Mercedesa, dodając, iż funkcja dostawcy jednostek odgrywa kluczową rolę w negocjacjach.

W kontekście Wehrleina ponownie spekuluje się o możliwości przejścia do zespołu Haas, gdzie przyszłość Estebana Gutierreza jest coraz bardziej mglista. Z kolei faworytem do wolnej posady w Force India rzekomo został Felipe Nasr, który ma dysponować wsparciem Banco do Brasil oraz Berniego Ecclestone'a, chcącego za wszelką cenę utrzymać Brazylijczyka w stawce Formuły 1.

Mimo to aktualny zawodnik Saubera zaprzeczył, jakoby walczył o miejsce na sezon 2017 u boku Sergio Pereza. Nie dzieje się nic konkretnego. Nic mnie z nimi nie łączy. To bardzo pożądana posada, ale ja nie jestem z nimi w rozmowach - powiedział Felipe Nasr.

KOMENTARZE

7
Kamikadze2000
23.10.2016 09:04
Felipe Nasr to bardzo dobry zawodnik. Wierzę, że w Force India pokazałby klasę. :)) W Renault Hulkenberg-Ocon, w Force India Perez-Nasr, w Haasie Grosjean-Wehrlein. Chciałbym, aby do F1 trafili zarówno Giovinazzi oraz Gasly - najlepsi zawodnicy tegorocznego sezonu GP2. Włoch zwłaszcza, jeżeli w debiucie sięgnąłby po majstra. :))
enstone
23.10.2016 09:51
@--- W MotoGP Dorna Sports też chciała za wszelką cenę uczynić, aby pewien słabeusz Kolumbijski Yonny Hernandez pozostał w przyszłym roku jako jedyny przedstawiciel Ameryki Południowej - nawet były słuchy, że przeleją jakieś pieniądze dla zespołu Aspar'a, żeby Ci go zostawili w zespole, nie ważne, że jeździłby starym trzyletnim Ducati ..... jednakże nie dogadali się i większe pieniądze załatwił drugi słabeusz niejaki Czech Karel Abraham - znaczy jego ojciec ......
Magnuson_22
23.10.2016 09:38
O proszę sirotkin więc jednak jeszcze walczy
Mahilda111
23.10.2016 09:23
@Magnuson_22 Podobno Sirotkin rozmawia z Sauberem na temat posady w sezonie 2017.
Magnuson_22
23.10.2016 09:22
Hmm nasr do force nawet ciekawie tylko w takim razie kto do saubera by poszedł Dużo jest kierowców czekających na jakąkolwiek posade
bartoszcze
23.10.2016 08:56
Są jednak głosy, że Banco do Brasil nie chce być kojarzony z Vijayem i jego problemami prawnymi. Poza tym musieliby się dogadywać ze sponsorami Pereza co do poziomu ekspozycji. Logiczniejszym kierunkiem dla Nasra byłby Haas właśnie, a największą przeszkodą fakt, że Gene Haas nie odczuwa chyba potrzeby zamalowywania bolidu sponsorem. PS Co za reklama mi tu Flasha wywala w kosmos?
---
23.10.2016 08:46
Bernie spryciarz :) Jakby nie patrzeć, byłby to pierwszy od 1969 sezon F1 bez Brazylijczyka ... ale mam nadzieję, że miejsce w FI znajdzie się dla kogoś bardziej utalentowanego. Co do Wehrleina i Haasa miło by było, ale to bujdy na resorach, wujek Slim w ostatnim momencie i tak najlepiej posmaruje kasą i będziemy niestety mieli tego "kierowcę" już czwarty sezon.