Silesia Automotive u progu wielkiego wydarzenia

Zespół przygotowuje nowy bolid do startu w zawodach w Australii
01.11.1617:50
Łukasz Godula
1514wyświetlenia

Gdy ostatni raz zaglądaliśmy do garażu Silesia Automotive, ekipa była już po pierwszych zawodach, które ukończyła swoją pierwszą w historii konstrukcją. Jednak w Katowicach nikt nie zamierzał na tym poprzestawać. W zespole pojawiły się nowe osoby, zdeterminowane do kolejnych prac.

Tak też rzeczywisty stał się pomysł stworzenia nowej konstrukcji. Poprzedni WT-01 stał się istną kopalnią doświadczeń. Dlatego też założenia co do nowego projektu były ambitne. Masa samochodu WT-02 ma spaść aż o 70 kilogramów. Do tego moc silnika zostanie podwyższona do 130 koni mechanicznych. Do tego nowe zawieszenie z włókna węglowego i poprawki praktycznie w każdym obszarze. Brzmi dobrze!

Póki co samochód wchodzi w ostatnią fazę budowy. Studenci są w trakcie produkcji poszycia, które oczywiście zostanie wykonane z najlżejszych i najnowocześniejszych materiałów. Szkielet jest już gotowy i czas do debiutu nowego samochodu nadchodzi wielkimi krokami. A to nieuchronne gdyż...

W tym roku Silesia Automotive stało się beneficjentem rządowego programu „Najlepsi z najlepszych”. Dzięki niemu zespół będzie mógł stawić się na zawodach FS w Australii, do których zakwalifikował się w czerwcu! Nie musimy chyba nikomu mówić, że każdy z członków ekipy odlicza już dni do wylotu na drugi kraniec świata. Z niecierpliwością będziemy czekali na kolejne doniesienia o postępach WT-02. Czas zacisnąć kciuki!

KOMENTARZE

2
rucix
07.11.2016 07:41
@pawel92setter Dzięki! ;) Jesteśmy zdania, że podróże kształcą, a nauka jest po to, by spełniać swoje marzenia. Nasz wysiłek został doceniony i i otrzymaliśmy szansę, którą wykorzystujemy w możliwie najlepszy sposób ;)
pawel92setter
01.11.2016 06:49
Powodzenia! Nie szkoda trochę funduszy na taki start? ;) Czy grant Was do tego zobowiązuje?