Chase Carey po raz pierwszy wziął udział w obradach Grupy Strategicznej

W trakcie spotkania omówiono kilka istotnych propozycji dla przyszłości Formuły 1.
16.11.1620:19
Nataniel Piórkowski
919wyświetlenia


Nowy prezes Formuły 1 - Chasey Carey, wziął po raz pierwszy udział w posiedzeniu Grupy Strategicznej, do jakiego we wtorek doszło w szwajcarskiej Genewie.

Spotaknie, w którym prócz Careya wzięli udział reprezentanci Mercedesa, Red Bulla, Ferrari, Williamsa, McLarena, Force India, FIA oraz Bernie Ecclestone, zostało uznane za konstruktywne.

W trakcie obrad poruszono kwestię uproszczenia przepisów oraz określenia długoterminowej strategii sportu. W ostatnim czasie wiele osób ze środowiska serii Grand Prix zwracało uwagę na problem ze zbyt wielką zawiłością regulaminów, podając za przykład kary nakładane za agresywną walkę na torze.

Oczekuje się, że konkretne prace związane z kwestią uproszczenia przepisów odbędą się w zimie, tak by zainteresowane strony miały wystarczająco dużo czasu na przedyskutowanie propozycji przed ich ewentualnym wprowadzeniem w życie. Władze sporu mają w pamięci krytykę fanów i osób ze środowiska królowej sportów motorowych, wykazywaną pod adresem ostatnich, niepopularnych posunięć, jak na przykład próbom wprowadzenia poważnych zmian w formacie sesji kwalifikacyjnej.

Według informacji, do jakich dotarł magazyn Autosport, jeden z szefów zespołów zaproponował utworzenie funkcji stałego sędziego, co miałoby pomóc w zapewnieniu większej spójności w orzeczeniach wydawanych w trakcie wyścigowych weekendów.

Przedyskutowano także sam problem kar - jeden z uczestników spotkania zasugerował, że na dyrektor wyścigów z ramienia FIA, Charlie Whiting, dysponuje w tym zakresie zbyt dużą władzą. Zaproponował jednocześnie, że powinno rozpocząć się pracę nad zmianami procedury dotyczącej określania kar. Temat ma zostać przedyskutowany w trakcie kolejnego spotkania Grupy.