Perez: Byłem bliski opuszczenia Force India po sezonie 2016

Meksykanin zdradził, iż cztery ekipy były zainteresowane zatrudnieniem go na przyszły rok
17.12.1611:03
Mateusz Szymkiewicz
1396wyświetlenia


Sergio Perez zdradził, że był bardzo bliski odejścia z ekipy Force India po sezonie 2016.

Meksykanin był jednym z najbardziej pożądanych kierowców na rynku i przez długi okres czasu spekulowało się o jego zaawansowanych rozmowach z Renault. Mimo to kierowca ostatecznie zdecydował się zostać na przyszły rok w Force India i jak zdradził, posiadał oferty startów w sezonie 2017 łącznie od czterech ekip.

Pojawiłem się w miejscu, w którym naprawdę o tym myślałem [o odejściu] - powiedział Sergio Perez. W pewnym momencie rozmowy z Force India nie przebiegały gładko. Moim celem było tu pozostanie na kolejny rok, ale w tym biznesie nigdy nic nie wiadomo. Dopóki czegoś nie potwierdzisz wszystko może się wydarzyć i ja tego doświadczyłem.

Było zainteresowanie ze strony innych zespołów, nie tylko Renault. Chcę im wszystkim podziękować, dla mnie jako kierowcy ich zainteresowanie jest czymś bardzo specjalnym. Było spore poruszenie wśród trzech-czterech ekip, więc to naprawdę miłe. Mimo to najlepszą opcją na przyszłość było pozostanie tutaj [w Force India].

26-latek w przeszłości był kierowcą McLarena, który akurat zaliczył znaczny spadek formy i po zaledwie jednym roku zdecydował się rozstać z Perezem. Jak przyznał kierowca, te trudne doświadczenia wiele go nauczyły. Nie chcę znów podjąć złej decyzji, więc ta opcja jest dla mnie najbezpieczniejsza. Wciąż mam 26 lat i wierzę, że czekają mnie jeszcze dobre lata, więc zobaczymy co przyniesie nowa generacja bolidów i co się wydarzy.