Pat Symonds ustąpił z funkcji dyrektora technicznego Williamsa

Brytyjczyk pracował w stajni z Grove od połowy 2013 roku.
20.12.1614:34
Nataniel Piórkowski
2110wyświetlenia


Według doniesień magazynu Autosport, Pat Symonds zakończył współpracę ze stajnią Williamsa, w której pełnił funkcję dyrektora technicznego.

Symonds rozpoczął pracę dla zespołu z Grove w połowie 2013 roku. Przez dwa kolejne sezony Williams kończył mistrzostwa świata na trzeciej pozycji w tabeli konstruktorów. W tym roku team ukończył kampanię na piątej lokacie, przegrywając wyrównany pojedynek z Force India.

Rezygnacja Symondsa potęguje plotki na temat przejścia Paddy'ego Lowe'a (obecnego dyrektora wykonawczego do spraw technicznych Mercedesa) do Williamsa.

Symonds rozpoczął karierę w Formule 1 na początku lat '80, jako inżynier Tolemana. Brytyjczyk pozostał w zespole gdy ten został przejęty w 1984 roku przez Benettona, a następnie w 2002 przez koncern Renault. Jako dyrektor wykonawczy do spraw inżynierii, Symonds przyczynił się do wywalczenia dwóch podwójnych mistrzowskich tytułów Renault i Fernando Alonso w sezonach 2005 i 2006.

Symonds był zaangażowany w aferę "crashgate" - po ujawnieniu skandalu na inżyniera nałożono zakaz pracy w F1. W kolejnych latach kara ta została jednak złagodzona, a Brytyjczyk został konsultantem technicznym Marussi, by w 2013 roku przyjąć ofertę zostania dyrektorem technicznym Williamsa.

Jak dotąd Williams nie zdecydował się na wydanie komentarza w sprawie ustaleń dziennikarzy Autosportu.