Manor otrzymał czas na znalezienie nowego właściciela do 20 stycznia

W innym wypadku administrator rozpocznie proces likwidacji stajni z Banbury
12.01.1713:46
Mateusz Szymkiewicz
1268wyświetlenia


Według informacji uzyskanych przez Autosport, ekipa Manor otrzymała czas do 20 stycznia na znalezienie nowego właściciela.

Just Racing Services, które jest odpowiedzialne za zarządzanie Manorem, znalazło się pod koniec zeszłego tygodnia pod kontrolą administratora. Sytuacja ta wynikła z braku porozumienia z podmiotami gotowymi przejąć większościowy pakiet udziałów od Stephena Fitzpatricka, który nie jest już zainteresowany dalszym finansowaniem zespołu. Według wcześniejszych raportów, stajnia z Banbury miała stać się własnością Tavo Hellmunda, lecz ten wycofał się z rozmów pod koniec 2016 roku.

Mimo tej sytuacji, następca modelu MRT05 jest już gotowy i czeka na proces produkcji, lecz administrator mający kontrolę nad Manorem zablokował wszelkie operacje w celu zabezpieczenia wierzycieli. Według uzyskanych informacji, zespół jest gotowy przystąpić do pierwszego wyścigu sezonu w Australii, lecz w tym celu konieczne jest znalezienie nowego inwestora do 20 stycznia, ponieważ w innym wypadku FRP rozpocznie proces likwidacji.

KOMENTARZE

3
sneer
13.01.2017 10:43
Oj Felipe, Felipe, cóżeś Ty narobił...
bartoszcze
13.01.2017 09:03
Dla porządku zauważam, że problem nie dotyczy spółki uczestniczącej w mistrzostwach, więc niewykluczone, że ktoś kupi cały majdan od administratora na nową spółkę, wolny od obciążeń (aczkolwiek pytanie brzmi, czy wystarczy czasu). Mam przy tym podejrzenie, że administrator nie dawałby terminu bez sugestii, że jest ktoś chętny, ale nic ponad podejrzenie.
rno2
13.01.2017 08:24
Będę trzymał kciuki do końca żeby ktoś się pojawił i uratował ten zespół. Może Ron Dennis?