Massa: Williams chciałby powrócić do walki o miejsca na podium

Brazylijczyk podzielił się swoimi oczekiwaniami związanymi z nadchodzącą kampanią.
09.03.1718:32
Nataniel Piórkowski
855wyświetlenia


Felipe Massa ma nadzieję, że w sezonie 2017 Williams powróci do regularnej walki o "duże punkty" i miejsca na podium.

W trakcie ubiegłorocznej kampanii Williamsowi nie udało się obronić czwartego miejsca w klasyfikacji konstruktorów przed ekipą Force India. Massa liczy, iż FW40 pomoże stajni z Grove odwrócić negatywny trend sprzed roku i zapewnić walkę o solidne zdobycze punktowe.

Gdybyśmy mieli szansę walczyć o lepsze pozycje, może o miejsca na podium, na pewno byliśmy zadowoleni z tego, jak wygląda nasz sezon - powiedział kierowca z Sao Paulo. Niestety wciąż jest zbyt wcześnie, by snuć takie prognozy. Naprawdę mam nadzieję, że będziemy w bardziej konkurencyjnej formie niż przed rokiem, że zaczniemy i skończymy sezon w lepszy sposób niż ostatnio. Ciężko pracujemy, aby tak się stało, ale jest zbyt wcześnie na komentowanie układu sił. Obok nas jest w końcu tyle innych zespołów, one też mają swoje programy, więc trzeba poczekać do pierwszych kwalifikacji.

Massa, jeden z najbardziej doświadczonych kierowców w stawce Formuły 1, po raz kolejny zwrócił uwagę na wyzwania fizyczne, jakie towarzyszą jeździe nowymi bolidami.

Bez wątpienia dają nam bardziej w kość! Jeździ się nimi ciężej niż przed rokiem. W zakrętach w mocniejszy sposób pracuje twoje ciało. Ogólne odczucia są jednak dużo lepsze, bo mamy większą przyczepność, hamujemy później, a zakręty pokonywane są z dużo wyższymi prędkościami. Wrażenia kierowców są bardzo pozytywne, ale musimy ciężej pracować za kierownicą samochodu. [/b]