Bottas: Mercedes musi ciężko pracować, by lepiej wykorzystać poprawki

Fin jest przekonany, że jego zespół będzie dysponował w Melbourne konkurencyjnym pakietem.
10.03.1711:19
Nataniel Piórkowski
929wyświetlenia


Valtteri Bottas przyznaje, że Mercedes wciąż musi ciężko pracować, by wydobyć potencjał z nowych części, jakie trafiły w ostatnim czasie do bolidu W08.

W czwartek Niki Lauda przyznał, że jego zespół nie osiągnął jak dotąd spodziewanych postępów z poprawek wprowadzonych w trakcie drugiej tury testów. Austriak podkreślił, że Mercedes potrzebuje mocnego finału zajęć, by lepiej zrozumieć zachowanie bolidu i dalsze kierunki rozwoju.

Mamy wiele różnych poprawek i w porządku, tak, może niektóre z nich nie okazały się perfekcyjne - potwierdził Bottas po czwartkowych jazdach. Niektóre były zbyt agresywne, inne nie dawały oczekiwanych osiągów. To wpływało na balans naszego bolidu i tego typu rzeczy. Kiedy wyposażasz swój samochód w nowe części, to nie jest tak, że od razu staje się lepszy. Są obszary, nad którymi zdecydowanie musimy jeszcze popracować, by wydobyć z nich większy potencjał.

Jestem przekonany, że uda nam się możliwie maksymalnie wykorzystać nasz pakiet i będzie on tak dobry, jak planowaliśmy. Potrzebujemy tylko ciężkiej pracy. Cieszyłem się mogąc obserwować, jak zespół reaguje na różne rzeczy. Gdy tylko dostrzegamy, że któryś z elementów nie pracuje tak, jak powinien, wszyscy pracują na pełnych obrotach, zarówno w Brackley jak i na torze, poszukując rozwiązania. Jestem więc pewny tego, że będziemy w stanie wykorzystać niemal pełen potencjał z części, jakie znajdą się w samochodzie w Melbourne - dodał były zawodnik Williamsa.

Zapytany o to, jak radzi sobie na tle Hamiltona, Bottas wyjaśniał: Prawdę mówiąc zawsze realizowaliśmy dość odmienne programy. Przy paru okazjach zebraliśmy dobre dane do porównania. To bardzo wartościowy materiał. Jak dotąd nie ma między nami wielkich różnic. Z drugiej strony to tylko testy i nie jestem przekonany, czy ktokolwiek z nas wykonywał przejazdy kwalifikacyjne lub symulacje wyścigowe. Z tego co zauważyłem cały czas dokonywałem postępów. Dziś było na przykład dużo lepiej niż pierwszego dnia testów. Muszę pracować z takim nastawieniem i dbać o to, by iść naprzód.