Kris Meeke liderem Rajdu Meksyku

Brytyjczyk dysponuje około 20-sekundową przewagą nad Ogierem
11.03.1709:22
Nataniel Piórkowski
1069wyświetlenia


Kris Meeke w Citroenie C3 WRC znajduje się na czele klasyfikacji generalnej Rajdu Meksyku po rozegranych w czwartek i piątek odcinkach specjalnych.

Kierowca Cirtoena odniósł swoje pierwsze oesowe zwycięstwo w tym sezonie, uzyskując najlepszy czas na otwierającej piątkowe zmagania próbie El Chocolat. Później Brytyjczyk zapewnił sobie jeszcze jeden sukces, na rozgrywanym wieczorem superoesie Autódromo de Leon.

Większą cześć swej przewagi Meeke zbudował właśnie na liczącym blisko 55 kilometrów El Chocolate, które po odwołaniu OS2 i OS3 stało się pierwszą piątkową próbą.

Podczas gdy większość konkurentów Irlandczyka z Północy zgłaszała problemy z przegrzewaniem, Meeke cieszył się świetną niezawodnością, powiększając jeszcze bufor bezpieczeństwa nad rywalami po kolejnej próbie, którą ukończył z czwartym rezultatem. W sumie, na koniec dnia zawodnik francuskiego koncernu dysponuje blisko 21 sekundami przewagi nad czterokrotnym mistrzem WRC - Sebastienem Ogierem.

Trzecią lokatę piastuje Thierry Neuville, który wspólnie z zespołowym kolegą z Hyundaia - Danim Sordo, przez cały dzień mierzyli się z tajemniczymi problemami z zapłonem. Neuville odniósł zwycięstwa na piątej i szóstej probie, ale stracił około 35 sekund w trakcie dwukrotnego przejazdu Autodromo de Leon.

Ze względu na nasilające się problemy z pracą silnika, Sordo nie był w stanie wziąć udziału w finałowym piątkowym oesie, przez co nie ukończył dnia rywalizacji. Tym samym czwarte miejsce przeszło w ręce Juho Hanninena, a piąte - Otta Tanaka. Estończyk dysponuje 20 sekundami przewagi nad Stephanem Lefebvre'em w Citroenie DS3. Dziesięć sekund do Francuza traci z kolei Hayden Paddon z Hyundaia.

Jari-Matti Latvala w pełni odczuł negatywne skutki otwierania listy startowej na zakurzonych meksykańskich trasach. Fin traci do lidera dwie i pół minuty, zajmując ósme miejsce.

Wyniki Rajdu Meksyku po piątkowych odcinkach specjalnych


KOMENTARZE

1
Ralph1537
11.03.2017 10:38
Gdzie można teraz wrc obejrzeć w tv?