GP Meksyku odrzuca prośbę USA o zmianę daty wyścigu

Promotor zawodów uważa, że deszczowy sezon w czerwcu wyklucza taką datę
03.11.1707:40
Łukasz Godula
1826wyświetlenia
Embed from Getty Images

Promotor Grand Prix Meksyku przyznał, że nie ma szans na to, by zaakceptował zmianę daty wyścigu na czerwiec, pomimo nacisków organizatorów GP USA, by rozdzielić oba wyścigi.

Przez ostatnie trzy lata, wyścigi w Austin i Meksyku były ustawione tuż po sobie w kalendarzu F1. Jednak promotor zawodów w Austin, Bobby Epstein niedawno zaapelował o rozdzielenie wydarzeń, co miałoby zwiększyć liczbę publiczności na jego wyścigu.

Rozmawiając z agencją Reuters w zeszłym miesiącu, Epstein radził Meksykowi, by zmienił datę na czerwiec i był w okolicach wyścigu w Kanadzie. To byłoby zdecydowanie lepsze dla promotora, jeśli wyścigi będą dalej od siebie w kalendarzu - przyznał. Meksyk byłby z Kanadą, a my z Brazylią.

Jednak organizator GP Meksyku, Alejandro Soberon wykluczył taką możliwość i przyznał, że deszczowe warunki w czerwcu, uniemożliwiają mu zaakceptowanie takiej daty.

Bobby to fantastyczny gość i uwielbiam go. Myślę, że dobrym pomysłem jest rozdzielenie tych wyścigów, jednak myślę, że to on powinien przenieść się na czerwiec, co byłoby dla niego świetne - przyznał Meksykanin. Więcej sensu miałoby sparowanie Kanady i USA, ponieważ są bliżej. Mogą to zrobić w czerwcu i mogą nawet sprzedawać bilet w pakiecie na oba wyścigi.

Darzę go dużym respektem za to co robi w Austin, jednak nie ma szans na przesunięcie naszego wyścigu na czerwiec z powodu sezonu deszczowego. Jesteśmy zadowoleni z daty, którą mamy. Lubię go, ale po prostu nie możemy zmienić terminu na czerwiec. Październik stał się dla miasta ogromnym festiwalem i ogólnie nie da się cieszyć weekendem, gdy ciągle pada.

GP Meksyku jest obecnie w trzecim roku, z pięcioletniego kontraktu w F1 i z powodu ogromnego sukcesu jakim jest, gdyż ponownie sprzedano wszystkie bilety, nie ma wątpliwości, że umowa zostanie przedłużona. Soberon oczekuje dyskusji na ten temat w przyszłym roku, gdy w Meksyku będą odbywały się wybory.

Wyścig dał niesamowite korzyści naszemu krajowi, ma duży wpływ ekonomiczny - przyznał. Będziemy mieli nowe władze i później musimy usiąść do rozmów z nimi i władzami F1 co do możliwości przedłużenia kontraktu.

KOMENTARZE

1
---
03.11.2017 05:20
[quote]Promotor zawodów uważa, że deszczowy sezon w czerwcu wyklucza taką datę[/quote] Raczej za nią stoi ( ͡° ͜ʖ ͡°)