Perez ogłosi wkrótce swoje plany na sezon 2019

Wszystko wskazuje na to, że Meksykanin pozostanie kierowcą Force India.
25.09.1812:21
Nataniel Piórkowski
2417wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez zapowiada, że już niedługo ogłosi swoje play na sezon 2019.

Kierowca z Guadalajary sugerował, że jego przyszłość wyjaśni się przed Grand Prix Singapuru. Teraz zaznacza, że jest to kwestia najbliższych dni lub tygodni.

Nic się nie zmieniło. Wiem, co będę robił w przyszłym sezonie, więc formalne ogłoszenie moich planów na przyszłość powinno nastąpić w ciągu nadchodzących dni lub tygodni.

Według informacji prasowych Perez pozostanie w przyszłym roku kierowcą Force India. Obecnie zespół ma ustalać ostatnie szczegóły porozumienia ze sponsorami meksykańskiego kierowcy.

McLaren miał złożyć Perezowi propozycję startów w sezonie 2019 przed tym, jak ogłosił podpisanie umów z Carlosem Sainzem i Lando Norrisem. Perez podkreślił jednak, że nie był nią zainteresowany.

Po prostu rozmawialiśmy. Sądzę, że już wtedy wiedziałem, jakie są moje plany. Byli całkiem interesującą możliwością, ale nie miało to zbyt wielkiej racji bytu, bo znałem już swoją przyszłość. Jestem zadowolony z mojej sytuacji i uważam, że to najlepsza opcja na przyszłość.

Jeśli nie ścigasz się dla Mercedesa i Ferrari to Force India staje się bardzo atrakcyjnym miejscem. W dwóch ostatnich sezonach pokonywaliśmy resztę zespołów ze środka stawki. Potrafimy pokazać szybkość. To z całą pewnością nie jest złe miejsce. Jestem zadowolony. Bardzo rozwinąłem się tutaj jako kierowca. Cieszę się z moich planów - dodał.

KOMENTARZE

8
bartoszcze
26.09.2018 11:23
@marios76 Nie ma co za bardzo dywagować. Przyjmijmy bezpieczną linię, że prawnicy Pereza zadbali o to, żeby miał odpowiedni kontrakt. Większym problemem może być w jego przypadku ustalenie szczegółów z jego "partnerami", względnie kwestionowanie prawidłowości kupna majątku od administratora.
DBR
26.09.2018 06:47
Jeżeli zmiana właściciela zespołu oznacza unieważnienie dotychczasowych kontraktów, to znaczy, że Perez musiałby podpisać nowy. Sponsorzy (jak widać po przykładzie Ericcsona) wcale nie musza wykładać wiecznie kasy. Mogą mieć wątpliwości i odpuścić, bądź też zmniejszyć swoje zaangażowanie, natomiast nowy właściciel za fotel może wołać więcej.
marios76
25.09.2018 06:22
Jakas dluga ta ukladanka... Wlasciwie kto wie, jak sa sporzadzone kontrakty i czy przeskok Pereza z Force India do Racing Point Force India moze sie odbyc na tych samych zasadach? Tu moze byc ciagle prowadzony szereg rozmow dotyczacych finansowania... zmienionego/ nowego podmiotu; jak i zasadnosc w roku kolejnym czy w jakim zakresie. Perez nie musi klamac- ktos mu mowi, ze jest ok, ze jeszcze jakies GP i bedzie po sprawie. Co z tego, ze on jest przekonany, ze jego umowa ulega automatycznemu przedluzeniu, jak powstaly naprawde zaskakujace okolicznosci...
kumien
25.09.2018 03:06
Jakby wszystko było dogadane to co wyścig nie robiłby tej samej śpiewki. Mam przeczucie, że Meksykanin (po ostatniej akcji tym bardziej) nie zostanie na fotelu FI. Papa Stroll raczej widzi, że jest nieobliczalny, a jego wkład finansowy może zostać zjedzony przez gorszą pozycję i mniejszy pulę z podziału zysków.
kuboiix
25.09.2018 01:28
Myślę, że bez jego sponsorów jego kariera potoczyła się identycznie (chociaż FI zbiera pieniądze) bo to po prostu świetny kierowca. Według mnie najlepszy za pierwszą szóstką
Maciek znafca
25.09.2018 12:41
Jedyny pay-driver lepszy od tych 'zaslugujacych' wybrańców.
lolek99
25.09.2018 12:36
On tylko w kółko tak mówi i co?
Pavlos Le Paul
25.09.2018 10:28
Heh, już tak z półtora miesiąca to trwa.