Pascal Wehrlein dołączy do Ferrari jako kierowca rozwojowy

Były junior Mercedesa połączy obowiązki w Maranello ze startami w Formule E
08.01.1916:00
Mateusz Szymkiewicz
2166wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pascal Wehrlein dołączy do zespołu Ferrari w sezonie 2019 jako kierowca rozwojowy.

Niemiec, który w przeszłości był juniorem Mercedesa, ma za sobą dwa sezony startów w Formule 1. W 2016 roku kierowca reprezentował barwy Manora, natomiast w sezonie 2017 dołączył do Saubera.

Wehrlein po utracie miejsca w stajni z Hinwil wrócił na poprzednie mistrzostwa do Mercedesa, gdzie objął funkcję trzeciego kierowcy. Ponadto 24-latek dołączył do serii DTM, gdzie z dorobkiem 108 punktów zajął ósme miejsce w klasyfikacji.

Mimo to przez brak perspektyw na powrót do stawki Formuły 1, zawodnik zdecydował się zakończyć współpracę z niemieckim koncernem. Przez chwilę Wehrleina łączono z wolną posadą w Toro Rosso na sezon 2019, lecz ostatecznie kierowca zdecydował się dołączyć do Mahindry w Formule E.

Jak poinformowano, 24-latek związał się również z Ferrari jako kierowca rozwojowy. Wehrlein przejmie obowiązki pełnione dotychczas przez Daniiła Kwiata oraz Antonio Giovinazziego, pracując w symulatorze w Maranello w trakcie weekendów Grand Prix. Niewykluczone, że zespół zdecyduje się na jeszcze jednego zawodnika, który obejmie podobną rolę.

Według informacji Autosportu, Wehrlein rozpoczął pracę dla Ferrari już w poniedziałek. Ze względu na ważne porozumienie z Mercedesem do 31 grudnia 2018 roku, Niemiec musiał opuścić rundę Formuły E w Arabii Saudyjskiej.