Jamie Chadwick została kierowcą rozwojowym Williamsa

Brytyjka startuje w tym roku w W Series, gdzie po dwóch wyścigach przewodzi w klasyfikacji.
20.05.1910:34
Mateusz Szymkiewicz
1482wyświetlenia


Jamie Chadwick dołączyła do zespołu Williams jako nowy kierowca rozwojowy.

Brytyjka startuje w tym roku w W Series, gdzie rywalizacja rozstrzyga się tylko między kobietami. Chadwick po dwóch wyścigach ma w swoim dorobku zwycięstwo, a także pozycję lidera klasyfikacji.

21-latka do swoich sukcesów może zaliczyć mistrzostwo z 2015 roku w brytyjskich mistrzostwach GT w klasie GT4, a także tytuł w MRF Challenge z sezonu 2018/19. Chadwick ma na swoim koncie także wygraną w wyścigu brytyjskiej Formuły 3 w minionym sezonie.

Jak potwierdzono, Brytyjka dołączy do zespołu Williamsa jako jej nowy kierowca rozwojowy. Do obowiązków Chadwick będą należały sesje w symulatorze oraz obecność na trzech europejskich wyścigach F1, w tym Grand Prix Wielkiej Brytanii. Ponadto zawodniczka ma wspierać stajnię z Grove w aktywnościach medialnych oraz marketingowych.

Czas spędzony w symulatorze będzie wspaniałą okazją do poprawy mojego rozwoju - powiedziała Jamie Chadwick. Nie mogę się doczekać, aż rozpocznę pracę w fabryce w Grove, zanurzając się w zespół oraz pomagając mu w każdym możliwym obszarze. Możliwość zostania częścią Akademii jest dla mnie niesamowitą platformą i jestem podekscytowana rozpoczęciem współpracy.

Miałam przyjemność obserwować pierwszy wyścig Jamie na Hockenheim, gdzie odniosła zwycięstwo w W Series - powiedziała Claire Williams, wiceszefowa zespołu. Promowanie kobiet w sportach motorowych jest bardzo ważne, a posiadanie zawodniczki w naszej Akademii może zainspirować młode dziewczyny do startów w wyścigach. Liczymy, że uda nam się pokazać, iż motorsport jest wszechstronny oraz ekscytujący. Jamie jest wielkim talentem i nie możemy się doczekać współpracy z nią.