Williams: Nasz zespół w końcu zmierza we właściwym kierunku

"Zabiegamy o postępy. Nie od 2020 lub 2021 roku, ale już od teraz".
28.06.1919:17
Nataniel Piórkowski
2646wyświetlenia


Claire Williams deklaruje, że Williams w końcu zmierza we właściwym kierunku.

W sezonie 2018 zespół z Grove spadł na koniec stawki, a tegoroczny sezon rozpoczął blamażem związanym z opóźnieniem debiutu na torze bolidu FW42. Ze względu na czas stracony podczas testów i opóźnienia w produkcji części, brytyjska ekipa przez długi czas nie była w stanie dokonywać realnych postępów względem najbliższych rywali.

Na początku tygodnia Williams ogłosił rozwiązanie umowy z Paddym Lowe'em, który od zimowych testów przebywał na urlopie. Obecnie działem technicznym kierują główny projektant: Doug McKiernan, szef działu projektowego - Adam Carter oraz starszy inżynier wyścigowy - Dave Robson.

Jak wiecie nie mogę wchodzić w szczegóły sytuacji związanej z Paddym. Mogę tylko powiedzieć, że została ona rozwiązana. Paddy odszedł z ekipy i życzymy mu wszystkiego dobrego w przyszłości.

Musimy skupić się na tym co tu i teraz oraz na przyszłości. To właśnie robimy w Grove. Traktujemy to wyzwanie bardzo poważnie. Za kulisami wykonujemy wiele pracy, żeby zapewnić, iż Williams jest w najlepszej sytuacji, aby dokonywać postępów. Nie od 2020 lub 2021 roku, ale już od teraz.

Mamy bardzo zdolną ekipę kierującą działem technicznym, która pracuje od chwili, gdy w marcu Paddy przeszedł na urlop.

Williams dodała, że jest zadowolona z obecnej struktury kierowniczej, ale przygląda się opcjom poszukując następcy Lowe'a.

Myślę, że w ciągu kilku ostatnich wyścigów wszyscy mieli okazję dostrzec, że byliśmy w stanie przygotować nowe części, z których większość pozostała w naszych bolidach, bo gwarantowała poprawę osiągów - przypomniała Brytyjka.

Powoli redukujemy straty. Przed wakacyjną przerwą na torze zadebiutują kolejne udoskonalenia, które - mamy taką nadzieję - pozwolą nam dokonać jeszcze większych postępów. Stawiamy odpowiednie kroki. Dobrze to widzieć. Ostatnie miesiące były dla nas bardzo trudne. Wydaje się, że ponownie zmierzamy we właściwym kierunku - zadeklarowała córka Sir Franka Williamsa.