Marko nie wyklucza mistrzostwa świata dla Verstappena w 2019 roku

Doradca Red Bulla zwraca uwagę na coraz mniejszą stratę zespołu do Mercedesa.
31.07.1909:57
Mateusz Szymkiewicz
1743wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że Max Verstappen może być w stanie wygrać tegoroczny tytuł mistrza świata.

Holender w trzech ostatnich wyścigach dwukrotnie zwyciężył na torach Red Bull Ring oraz Hockenheim. Do sukcesów kierowcy przyczyniły się postępy Red Bull Racing oraz Hondy, które pozwoliły zniwelować stratę do dyktującego tempo Mercedesa. Obecnie Verstappen zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji, 63 punkty za liderującym Lewisem Hamiltonem.

Nie wykluczyłbym tego - powiedział Helmut Marko, zapytany o szanse Verstappena na tegoroczne mistrzostwo. Powinniśmy lepiej wyglądać we Francji, ale nasze poprawki nie zadziałały tak jak się tego spodziewaliśmy. Honda także była zbyt konserwatywna ze swoim nowym silnikiem. W Austrii udało nam się jednak wszystko poskładać w całość. Z kolei Hockenheim pokazało, że Mercedes popełnia błędy będąc pod presją.

Austriak zapytany jak wiele dzieli Red Bulla oraz Mercedesa, odpowiedział: Już nie tak dużo. Byliśmy mniej niż 0,2 sekundy za nimi na Silverstone, a na Hockenheim bylibyśmy jeszcze bliżej gdyby nie pewne problemy. Idziemy we właściwym kierunku. Na Monzy otrzymamy kolejne poprawki silnika, a w Rosji zostanie dla nas przygotowane nowe paliwo. To powinno uwolnić potencjał jednostki. Poza tym szykujemy wiele nowych części do bolidu.

Marko uważa również, że Red Bull dał już wystarczająco dużo powodów Maksowi Verstappenowi, by ten nie musiał już myśleć o przenosinach do Mercedesa. Nie musimy już mu wysyłać żadnych sygnałów. Jego zdyscyplinowanie oraz ocena ryzyka są już lepsze. Poprawił się także w wyczuciu opon. Poza tym w walce na torze jest niemal bezbłędny. Jest przeciwieństwem kierowców Mercedesa. Oni już odzwyczaili się od pojedynków.