Bottas pozostanie kierowcą Mercedesa w sezonie 2020

Stajnia z Brackley oficjalnie potwierdziła swój przyszłoroczny skład kierowców.
29.08.1912:01
Mateusz Szymkiewicz
1690wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Mercedes oficjalnie potwierdził przedłużenie umowy z Valtterim Bottasem na sezon 2020.

Przyszłość Fina w stajni z Brackley była przedmiotem dyskusji od co najmniej kilku miesięcy. Po solidnym starcie sezonu 2019, kiedy to Bottas wygrał w Australii oraz Azerbejdżanie, w kolejnych wyścigach nie był w stanie nawiązać walki z Lewisem Hamiltonem. Aktualnie 30-latek zajmuje pozycję wicelidera klasyfikacji ze stratą 62 punktów do Brytyjczyka.

Jako faworyta do zastąpienia Bottasa wymieniano nazwisko trzeciego kierowcy Mercedesa - Estebana Ocona. Mimo to jak oficjalnie potwierdził niemiecki zespół, w 2020 roku po raz czwarty skorzysta z usług dotychczasowych reprezentantów. Wiele wskazuje na to, że Ocon pozbawiony szans na promocję do stajni z Brackley zostanie wypożyczony do Renault.

Valtteri Bottas, kierowca Mercedesa w sezonie 2020: Jestem bardzo szczęśliwy oraz dumny, że pozostanę częścią zespołu już w czwartym sezonie. Chciałbym podziękować każdemu w ekipie, a także w zarządzie Mercedesa za wiarę oraz zaufanie do mojej osoby. Z każdym rokiem moje osiągi są coraz lepsze, więc świetnie jest rozpocząć w ten sposób drugą część sezonu 2019. Moim celem jest zostać mistrzem świata Formuły 1. Na papierze oraz bazując na moim doświadczeniu, Mercedes jest najlepszą opcją, by osiągnąć to w 2020 roku. Przed nami jeszcze dziewięć wyścigów i jestem zdeterminowany, by w każdym z nich być coraz lepszym. Moje myśli koncentrują się teraz na zmaganiach na Spa.

Toto Wolff, szef Mercedesa: W 2019 roku postawiliśmy przed Valtterim wyzwanie, jakim było zaprezentowanie mocniejszej formy niż na początku sezonu 2018. Zrobił to, prezentując wyjątkowe osiągi szczególnie w początkowych wyścigach. Mimo, że za nim najlepsza pierwsza połowa mistrzostw w całej karierze, jest bardzo głodny sukcesów, a także pozostaje zdeterminowany do poprawy swojego poziomu. Prezentuje nastawienie, którego oczekujemy od każdego członka zespołu. Jestem zachwycony, że zostanie z nami na co najmniej jeszcze jeden sezon. Nie możemy się doczekać podniesienia poprzeczki jeszcze wyżej.

Bottas reprezentuje barwy Mercedesa od sezonu 2017, kiedy to zastąpił Nico Rosberga odchodzącego z Formuły 1. Zawodnik urodzony w Nastoli wygrał w tym czasie pięć Grand Prix, a także dziesięciokrotnie ustawiał swój bolid na pierwszym polu startowym.