Verstappen: Pomimo kary stać nas na bardzo dobry występ

Holender uważa, że Red Bull naprawdę dysponuje w Soczi bardzo konkurencyjnym tempem.
27.09.1916:45
Nataniel Piórkowski
626wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że nawet pomimo kary cofnięcia o pięć pozycji na starcie będzie miał szansę powalczenia o konkurencyjny rezultat w GP Rosji.

Holender uzyskał najlepszy czas w drugim treningu - 1:33,162s. Trzy dziesiąte sekundy za reprezentantem Red Bulla uplasował się Charles Leclerc z Ferrari.

Verstappen - podobnie jak Albon, Gasly i Kwiat - otrzymał przed startem FP1 nowy silnik Hondy. Taktyczna wymiana na pomóc japońskiemu koncernowi w mocnym występie w domowym wyścigu na Suzuce, ale ściągnie na kierowców kary cofnięcia na starcie GP Rosji.

Zapytany o to, czy po treningach w Soczi towarzyszą mu słodko-gorzkie emocje, Verstappen odparł stanowczo: Nie, w ogóle. Jeśli masz tempo, to możesz wyprzedzić swoich rywali. Decyzja związana z karą nigdy nie jest prosta. Tutaj po kwalifikacjach otrzymamy karę. Czasówkę przejedziemy normalnie, na pewno nie będziemy odpuszczać. Nie jestem zbytnio rozczarowany. To tor, na którym można wyprzedzać. Gdy jesteś szybki to przebijesz się do czołówki.

Verstappen nadal nie rozumie, dlaczego w Singapurze Red Bull nie był w stanie zagrozić Ferrari i Mercedesowi. To był naprawdę dziwny weekend. Tutaj bolid spisuje się już bardzo dobrze.

Zyskujemy w ostatnim sektorze, ale nawet w pierwszym, gdzie mamy długą prostą utrzymujemy konkurencyjne osiągi. Za nami pozytywny dzień. Sprawdziliśmy kilka różnych rzeczy - zdaje się, że działają one jak należy. Kluczem jest realizacja własnego programu. Trzeba wycisnąć z bolidu wszystko co najlepsze a dzisiaj poszło nam to całkiem nieźle.