Porsche przygotowało w 2017 roku hybrydowy silnik V6

Niemiecki producent rozważał wówczas dołączenie do stawki Formuły 1.
07.01.2009:49
Mateusz Szymkiewicz
2169wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Porsche Motorsport - Fritz Enzinger, ujawnił, że producent przygotował w 2017 roku hybrydowy silnik V6, który mógł zostać wykorzystany w Formule 1.

Producent ze Stuttgartu poważnie rozważał zaangażowanie w Królową Sportów Motorowych w związku z zamknięciem programu startów w WEC. Nie jest tajemnicą, że przedstawiciele Porsche brali udział w rozmowach o przyszłym kształcie przepisów w Formule 1, a zwłaszcza tych dotyczących jednostek napędowych.

Finalnie niemiecki producent zdecydował się zrezygnować z planów dołączenia do F1, tworząc fabryczny zespół w Formule E, który zadebiutował w serii pod koniec 2019 roku. Mimo to Porsche miało już gotowy sześciocylindrowy hybrydowy silnik zgodny z przepisami Formuły 1.

Było bardzo blisko - powiedział Fritz Enziger, zapytany o dołączenie Porsche do F1. Kiedy zarząd oraz dyrektorzy rozmawiali o silniku na 2017 rok, Porsche nie tylko zaprojektowało go, ale także zbudowało. Braliśmy udział w dyskusjach o przepisach, ale zarząd finalnie zadecydował o elektrycznej serii. Mimo to silnik 1.6 był już na hamowni.