Alfa Romeo oficjalnie przedstawiła model C39

Sezon 2020 będzie stał pod znakiem tytularnej współpracy zespołu z PKN Orlen.
19.02.2008:23
Mateusz Szymkiewicz
3170wyświetlenia


Alfa Romeo oficjalnie odsłoniła najnowszy bolid, który otrzymał oznaczenie C39.

Stajnia z Hinwil wypróbowała już tegoroczny model na torze wyścigowym podczas dnia filmowego na włoskim Fiorano. 14 lutego zespół w specjalnym malowaniu pokonał 100 kilometrów, kompletując podstawowe dane o samochodzie. Za jego kierownicą zasiadł etatowy zawodnik - Kimi Raikkonen.

Model C39 zaprezentowany tuż przed startem zimowych testów posiada już właściwe malowanie, które różni się od tego z 2019 roku dzięki pozyskaniu tytularnego sponsora. Alfa Romeo podjęła współpracę z PKN Orlen, które w minionym sezonie reklamowało się na samochodach Williamsa. Polski koncern z branży petrochemicznej będzie promowany na przednim i tylnym skrzydle oraz sekcjach bocznych.

Kierowcami ekipy włoskiego producenta samochodów pozostali Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi. Funkcję trzeciego zawodnika objął z kolei Robert Kubica, reprezentant Williamsa w sezonie 2019. Do obowiązków Polaka będzie należała praca na torze wyścigowym podczas testów i piątkowych treningów, obecność na wyścigach oraz udział w sesjach w nowym symulatorze w fabryce w Hinwil. Ponadto w trakcie prezentacji potwierdzono, że kierowcą rozwojowym Alfy Romeo pozostanie Tatiana Calderon.

Podczas zimowych przygotowań jako pierwszy wypróbuje model C39 właśnie Robert Kubica. Po południu stery bolidu zostaną przekazane Antonio Giovinazziemu, który do współpracy z Alfą Romeo przewidziany jest także w piątek. W czwartek prace rozwojowe będzie realizował Kimi Raikkonen.