Theissen: Eksodus producentów z F1 jak w 2008 roku jest możliwy

Dowodzone przez Niemca BMW było jedną z ekip, które wycofały się wówczas z serii.
01.04.2017:21
Maciej Wróbel
1689wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były szef BMW Sauber - Mario Theissen, uważa, że Formuła 1 może ponownie doświadczyć sytuacji z 2008 roku, gdy spora część koncernów zdecydowała się opuścić sport.

Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy z 2008 roku doprowadził do sytuacji, w której w ciągu kolejnych dwóch lat wycofały się cztery zespoły fabryczne: Honda, Toyota, BMW oraz w późniejszym okresie Renault.

Christian Horner w ostatniej rozmowie z BBC przyznał, że wpływ koronawirusa na światową ekonomię przywołuje mu na myśl kryzys sprzed dekady. To wszystko bardzo przypomina mi kryzys finansowy z roku 2008. Tym razem sytuacja zdaje się być jednak znacznie poważniejsza.

W podobnym tonie wypowiada się Mario Theissen. Według Niemca możliwości podobnej ucieczki producentów z F1 nie można wykluczyć. Musimy po prostu czekać i obserwować rozwój sytuacji. Wszystko jest jak na razie dość świeże. Mierzymy się również z czymś zupełnie nowym.

Theissen dodał, że dopiero po około sześciu miesiącach będzie można ocenić realny wpływ pandemii na sytuację w F1, jednak zapytany o ewentualny eksodus producentów z Formuły 1 odpowiedział: Oczywiście, może do tego dojść.