Sainz senior: Carlos zgotuje niespodziankę fanom Ferrari

Dwukrotny rajdowy mistrz świata wrócił wspomnieniami do początków kariery swojego syna.
24.05.2009:18
Nataniel Piórkowski
807wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz senior spodziewa się, że jego syn zgotuje fanom Ferrari pozytywną niespodziankę.

W ubiegłym tygodniu Scuderia oficjalnie poinformowała o podpisaniu 2-letniej umowy z synem dwukrotnego rajdowego mistrza świata. 25-latek zastąpi w stajni z Maranello czterokrotnego czempiona F1 - Sebastiana Vettela.

Cieszę się i jestem bardzo dumny z Carlosa. Ciężko pracował nad tym, aby dostać się do Ferrari. Wiem, że cieszy się z tej decyzji. Czerwony kombinezon jest czymś wyjątkowym. Carlos na pewno się o tym przekona - powiedział Sainz senior w rozmowie ze Sky Sports Italia.

Sainz senior z uwagą śledził rozwój kariery swego syna. Byłem dość surowym tatą - szczególnie, gdy Carlos był młodszy i trzeba było równoważyć naukę ze ściganiem. Przyjeżdżaliśmy do Włoch, aby mógł rywalizować, ale nie chciałem, aby stracił kilka lat szkoły. Rywalizacja była chlebem powszednim, ale cieszyłem się, że udało mi się go zmusić do kontynuowania nauki.

Pamiętam, kiedy po raz pierwszy byliśmy na gokartach. Ostrzegłem go, że będzie mu ciężko ze względu na nazwisko, które nosi. Wiedziałem, że będą od niego wymagać. Wtedy wszystko się zaczęło.

Wkrótce zdałem sobie sprawę z tego, że mój syn ma wielki talent. Po prostu pomogłem mu go wykorzystać. Czasem nazwisko Sainz pomaga, ale czasem potrafi też przeszkodzić. Jestem przekonany, że Carlos zgotuje fanom Ferrari miłą niespodziankę.