Bottas: Podczas testu nauczyliśmy się sporo na temat nowych zasad

Mercedes przećwiczył procedury związane z zamkniętymi dla kibiców wyścigami.
12.06.2013:34
Michał Bielicki
505wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas powiedział, że podczas wtorkowego testu przed startem sezonu Mercedes nauczył się wiele w sprawie nowych zasad dotyczących Grand Prix zamkniętych dla kibiców.

Zespół do jazd używał bolidu z 2018 roku - W09, co pozwoliło na pozasezonowe jazdy będące zgodne z regulaminem.

To był bardzo pomocny dzień dla zespołu - powiedział Bottas. Oczywiście, wszyscy byli odsunięci od wyścigów i garażu przez bardzo długi czas, jest sporo nowych zasad, musimy być bardzo ostrożni z wieloma rzeczami dotyczącymi zdrowia. Ten test był świetnym przećwiczeniem tego wszystkiego.

Myślę, że sporo się nauczyliśmy. Wiemy jak wykonywać rzeczy w bardziej wydajny sposób i jak mieć pewność, że każdy będzie bezpieczny kiedy w końcu wrócimy do ścigania. Powrót do bolidu był świetny. Teraz nie mogę doczekać się Austrii i ponownego ścigania.

Mercedes zastosował zmodyfikowane procedury w ramach przygotowań do pierwszego Grand Prix. Jedna z nich dotyczy startu wyścigu. Zostanie ona mocno zmieniona podczas zamkniętych wydarzeń, by upewnić się, że tylko najistotniejsza część personelu jest obecna przy autach przed początkiem rywalizacji.

Mercedes przetestował ostatnio wszystkich członków zespołu na obecność wirusa COVID-19 i potwierdził, że osoby obecne na testach uzyskały wynik negatywny. Członkowie personelu na torze mieli założone maski. Mechanicy mający bliski kontakt z kierowcą w takich sytuacjach, jak zapinanie pasów w kokpicie, wyposażeni zostali w przyłbice.

Mercedes był pierwszym zespołem, który wyjechał na tor od przedsezonowych testów, które odbyły się pod koniec lutego. Jedną z ekip, która także ma zamiar wykonać przejazdy starszym autem przed GP Austrii jest Ferrari. Dzień filmowy zorganizuje także Racing Point.