Nielsen: Przyszłość Magnussena w Haasie może być zagrożona

Według zwycięzcy Le Mans, podczas przerwy mogło dojść do konfliktu Duńczyka z zespołem.
30.06.2010:41
Mateusz Szymkiewicz
964wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem tryumfatora wyścigu Le Mans - Johna Nielsena, przyszłość Kevina Magnussena w Haasie mogła znaleźć się pod znakiem zapytania.

Duńczyk przystąpi do czwartego sezonu w barwach stajni z Kannapolis i wiele wskazuje na to, że obecne mistrzostwa mogą okazać się równie dużym rozczarowaniem co w 2019 roku. Zespół Haas postanowił przerwać rozwój bolidu VF-20 do czasu ustabilizowania się sytuacji finansowej. Z kolei Gunther Steiner nie wykluczył, że w przyszłości zapadnie decyzja o zatrudnieniu kierowcy z pokaźnym wsparciem sponsorów.

Powiedzieli już, że nie będą rozwijali samochodu dopóki nie zobaczą jakie mają wpływy - oznajmił John Nielsen. Jeżeli połączymy to z wypowiedzią Steinera, że nie wyklucza sięgnięcia po kierowcę płacącego za starty, wtedy dochodzimy do wniosku, iż nie wszystko jest w porządku. W tym samym czasie Kevin mówi, że «Jeżeli będę musiał płacić, to nie będę jeździł». Być może istnieje pewien konflikt.

Zdaniem 64-latka, Magnussen może mieć duże trudności ze znalezieniem posady w innym zespole. Kevin jest wszystkim znany, ale nie ma miejsc w czołowych zespołach, a on nie znajduje się na czele list życzeń.