Sirotkin pozostanie trzecim kierowcą Renault w sezonie 2020

Dla Rosjanina będzie to już czwarty rok spędzony w tej roli w stajni z Enstone.
30.06.2012:26
Mateusz Szymkiewicz
474wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Renault potwierdził, że Siergiej Sirotkin pozostanie jego trzecim kierowcą w sezonie 2020.

Rosjanin pełnił funkcję rezerwowego zawodnika stajni z Enstone w latach 2016-2017 oraz w sezonie 2019. W międzyczasie Sirotkin był kierowcą wyścigowym Williamsa, z którym jego najlepszym wynikiem na mecie było dziesiąte miejsce w Grand Prix Włoch 2018.

Jak potwierdzono, Renault zdecydowało się zatrzymać 24-latka, biorąc pod uwagę okoliczności w jakich zostaną rozegrane tegoroczne mistrzostwa. Funkcja trzeciego kierowcy drastycznie zyskała na znaczeniu ze względu na pandemię koronawirusa. W sytuacji, gdy któryś z etatowych zawodników Renault uzyska pozytywny wynik testu, wówczas w gotowości na torze będzie Sirotkin.

Jesteśmy zachwyceni mogąc ponownie przywitać Siergieja w zespole - powiedział Cyril Abiteboul, szef Renault. Biorąc pod uwagę aktualne okoliczności, musimy mieć gotowy plan na każdą sytuację. Bardzo dobrze znamy Siergieja, a on zna nasz zespół. Nie możemy się doczekać przywitania go z powrotem w Austrii.

Świetnie jest móc wrócić do Renault jako kierowca rezerwowy - dodał Siergiej Sirotkin. Bardzo dobrze znam zespół, z którym byłem związany w sezonie 2019. Rozumiem motywację ekipy, która potrzebuje gotowego kierowcę na wypadek, gdyby zaszła konieczność zmiany. Należy wziąć pod uwagę sytuację na całym świecie. Cały czas jestem w formie, a także pozostaję skoncentrowany i przygotowany do startów samochodem Formuły 1. Nie mogę się doczekać ponownego spotkania z moimi przyjaciółmi z Renault.