Perez powróci do startów z Racing Point od GP Hiszpanii

Meksykanin uzyskał negatywny wynik testu na COVID-19.
13.08.2010:20
Mateusz Szymkiewicz
1326wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez powróci do rywalizacji w Formule 1 z Racing Point od Grand Prix Hiszpanii, uzyskując negatywny wynik testu na COVID-19.

Meksykanin musiał opuścić podwójną rundę na torze Silverstone, ze względu na zakażenie koronawirusem. Kierowca przebywał w tym czasie w izolacji, natomiast Racing Point zakontraktowało na dwa wyścigi Nico Hulkenberga.

Jak potwierdziła brytyjska ekipa, Sergio Perez uzyskał negatywny wynik testu na COVID-19, co umożliwia mu powrót do padoku Formuły 1 i udział w najbliższym Grand Prix Hiszpanii na Circuit de Catalunya.

Konsultowaliśmy ten temat z wieloma ekspertami, zarówno tymi, którzy badali nas na Silverstone, a także z Eurofins - powiedział Otmar Szafnauer, szef Racing Point. Musimy pamiętać, że koronawirus jest nowym wirusem, przez co wiedza o nim jest ograniczona. Eksperci przedstawili nam bardzo szeroki zakres czasu, w którym Checo może uzyskać wynik negatywny. Wynosił on od jednego tygodnia do pięciu. Wiele zależało od tego, w którym momencie został on zakażony, ca tego nikt nie był w stanie ustalić. Moim zdaniem zrobiliśmy wszystko prawidłowo, by stale przeprowadzać mu testy i zobaczyć jak rozwinie się sytuacja.