Vandoorne będzie trzecim kierowcą McLarena od GP Hiszpanii

Belg wróci do padoku F1 po zakończeniu sezonu Formuły E.
13.08.2010:10
Mateusz Szymkiewicz
596wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół McLaren potwierdził, że Stoffel Vandoorne powróci do funkcji trzeciego kierowcy od najbliższego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii.

Belg na co dzień jest związany z Mercedesem, dla którego pełni funkcję zawodnika rozwojowego. Mimo to 28-latek przebywa również na zasadzie wypożyczenia w McLarenie oraz Racing Point jako kierowca rezerwowy, ponieważ obie ekipy formalnie nie posiadały nikogo, kto mógłby wskoczyć na ostatnią chwilę do kokpitu bolidu.

Podczas ostatniego wyścigu na Silverstone, ekipa z Woking nie była jednak w stanie skorzystać z usług Vandoorne'a. Belg przebywał w tym czasie w Berlinie, gdzie szykował się do finału sezonu Formuły E. McLaren doszedł do porozumienia na jedno Grand Prix z Paulem di Restą, licząc się z tym, że Carlos Sainz lub Lando Norris mogą uzyskać pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Jak potwierdził brytyjski zespół, od najbliższego wyścigu na Circuit de Catalunya, Stoffel Vandoorne ponownie będzie kierowcą rezerwowym. 28-latek w najbliższy czwartek zakończy sezon Formuły E z Mercedesem i będzie gotowy na powrót do padoku F1.

W tej chwili posiadamy porozumienie z Mercedesem dotyczące skorzystania z ich kierowcy, na wypadek, gdyby z naszej strony pojawiła się taka potrzeba - powiedział Andreas Seidl, szef McLarena. Poprzedni weekend był wyjątkowy, ponieważ Stoffel Vandoorne miał swoje zobowiązania w Formule E. Mimo to już od Barcelony będzie on dostępny.

Vandoorne jest byłym juniorem oraz kierowcą wyścigowym McLarena. Belg reprezentował barwy zespołu w latach 2016-2018.