Kwiat: W ciągu 30 dni powinny ruszyć rozmowy z AlphaTauri

Rosjanin zapytany o tegoroczny sezon, przyznał, że nie układa się on z pewnych okoliczności.
26.09.2010:51
Mateusz Szymkiewicz
358wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Daniiła Kwiata, w ciągu najbliższych trzydziestu dni powinny ruszyć jego rozmowy z AlphaTauri.

Uważa się, że stajnia z Faenzy jest zdecydowana na zatrzymanie w swoich szeregach Pierre'a Gasly, który wygrał Grand Prix Włoch. Z kolei na jego zespołowego partnera typowany jest Yuki Tsunoda, aktualnie startujący w Formule 2.

Japończyk dysponuje wsparciem dostawcy jednostek napędowych - Hondy, a miejsce w Formule 1 miałby mu ustąpić Daniił Kwiat. Rosjanin zapytany, czy jest pewny pozostania w AlphaTauri na sezon 2021, odpowiedział: Nie było jeszcze negocjacji. Uważam, że rozpoczniemy komunikację w ciągu następnych trzydziestu dni. Nie jestem zdenerwowany i rozumiem wszystko perfekcyjnie. Jesteśmy dopiero w połowie sezonu. Dobre wyniki są najlepszymi argumentami w negocjacjach. Reszta ma drugorzędne znaczenie.

Kwiat podczas tegorocznych zmagań dotkliwie przegrywa zespołowy pojedynek z Pierre'm Gasly. Rosjanin tylko dwukrotnie okazał się szybszy od Francuza w kwalifikacjach, a w tabeli traci do niego 33 punkty. Mam negatywne podejście do określenia «pech». Wolę mówić o okolicznościach. Czasem są dla ciebie korzystne, a czasem już nie. W tym roku sprawy dosyć często nie układały się dla mnie właściwie - powiedział 26-latek.