Tegoroczne Grand Prix Wietnamu zostało oficjalnie odwołane

Pomimo zamknięcia kalendarza, status wyścigu w Hanoi od wielu miesięcy był niejasny.
16.10.2009:25
Mateusz Szymkiewicz
1255wyświetlenia
Embed from Getty Images

Organizatorzy Grand Prix Wietnamu oficjalnie poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy.

Pierwotnie wyścig na ulicach Hanoi miał zostać rozegrany w kwietniu, jednakże pandemia koronawirusa uniemożliwiła inaugurację sezonu w pierwszym półroczu. Na etapie układania nowego harmonogramu pojawiły się sugestie, iż Wietnam może wrócić pod koniec roku, lecz finalnie zabrakło dla niego miejsca na sezon 2020.

Pomimo tego, że od końcówki sierpnia znany jest ostateczny kształt tegorocznego kalendarza, status Grand Prix Wietnamu pozostawał niejasny. W piątek promotor wyścigu poinformował jednak o przeniesieniu pierwszej edycji zmagań na 2021 rok.

Nie jesteśmy w stanie przywitać najbardziej ekscytującej oraz prestiżowej serii na świecie w Wietnamie w 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa - powiedział Le Ngoc Chi, prezes Vietnam Grand Prix Corporation. To była bardzo trudna decyzja dla nas wszystkich, jednakże było to jedyne rozwiązanie po przeanalizowaniu wszystkich kryteriów oraz wzięciu pod uwagi aktualnej sytuacji. Dziękujemy wam za wsparcie oraz zrozumienie w tych trudnych czasach.

Promotor potwierdził, że środki za zakupione bilety na tegoroczne Grand Prix Wietnamu zostaną całkowicie zwrócone.