R. Schumacher: Steiner będzie lepszym szefem dla Micka niż Vasseur

Pierwotnie 21-latek był łączony z angażem w zespole Alfy Romeo.
03.12.2010:44
Mateusz Szymkiewicz
1039wyświetlenia


Ralf Schumacher uważa, że Gunther Steiner będzie perfekcyjnym szefem zespołu dla Micka Schumachera podczas jego debiutu w Formule 1.

21-latek został potwierdzony jako przyszłoroczny kierowca Haasa, choć pierwotnie był faworytem do angażu w Alfie Romeo. Schumacher był szykowany do występu ze stajnią z Hinwil w pierwszej sesji treningowej na Nurburgringu, natomiast posadę na sezon 2021 miał mu zwolnić Antonio Giovinazzi.

Ostatecznie Włoch pozostanie w Alfie, natomiast aktualny lider klasyfikacji Formuły 2 otrzyma szansę debiutu w innym klienckim zespole Ferrari. Zdaniem wujka Micka Schumachera - Ralfa, współpraca z Guntherem Steinerem może okazać się dużo cenniejsza.

Haas był jedynym wyborem Micka, ale dla mnie jest to szczęśliwe rozwiązanie ze względu na osobę Gunthera Steinera - powiedział Ralf Schumacher, kierowca F1 w latach 1997-2007. Takie osoby jak on lub Franz Tost są bardzo bezpośrednie i wiedzą dokładnie jak radzić sobie z młodymi kierowcami. Sprawiają, że stajesz się lepszy oraz dojrzalszy w każdym aspekcie. Nie wydaje mi się, by on [Vasseur] miał pewną wrażliwość, której potrzebują młodzi kierowcy. Mam nadzieję, że bliższa współpraca Ferrari skoncentruje się teraz na Haasie. Jestem przekonany, że Mick będzie mógł pójść swoją drogą z ich zespołem oraz Guntherem Steinerem.