Verstappen: Dla F1 ten weekend to widowisko rozrywkowe

Kierowca Red Bulla komentuje wykorzystanie zewnętrznej pętli toru Sakhir.
05.12.2013:10
Nataniel Piórkowski
979wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że władze Formuły 1 zdecydowały się na skorzystanie z zewnętrznej pętli toru w Bahrajnie, aby przekształcić Grand Prix Sakhiru w wydarzenie rozrywkowe.

W piątek kierowcy mieli pierwszą okazję, aby w realnym świecie pokonać ultraszybką pętlę, odnotowując przy tym czasy okrążeń poniżej poziomu jednej minuty.

Nie jest to najbardziej ekscytujący tor do jazdy - komentuje Verstappen. W radiu cały czas przekazywane są nam nowe komunikaty w stylu «uważaj w tym miejscu a w tamtym jest korek». Nie tego chcemy.

Szczególnie irytujący jest drugi sektor, gdzie niemal wszystkie zakręty są "ślepe" a przez to niebezpieczne. Niczego jednak nie zmienimy.

W rozmowie z gazetą De Telegraaf Verstappen otwarcie przyznał: Mam wrażenie, że Formuła 1 chce przekształcić ten weekend w widowisko rozrywkowe.

Carlos Sainz z McLarena podziela obawy Holendra, dodaje, że kwalifikacje mogą okazać się niebezpieczną sesją ze względu na dużą liczbę bolidów, które w jednym czasie będą znajdować się na torze.

Musimy jakoś zapewnić, że ta sesja nie stanie się niebezpieczna. Póki co jesteśmy na limicie. Wszyscy staramy się jechać rozsądnie i tak bezpiecznie, jak tylko się da, ale nie ulega wątpliwości, że ten tor stanowi wielkie wyzwanie pod kątem kontrolowania ruchu bolidów.