Berger: Skład Verstappen-Perez byłby mocny w sezonie 2021

Austriak nie wskazał jednak swojego faworyta do drugiego bolidu Red Bulla.
16.12.2010:24
Mateusz Szymkiewicz
1326wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gerhard Berger uważa, że Red Bull decydując się na zatrudnienie Sergio Pereza będzie miał mocny skład kierowców w sezonie 2021.

Stajnia z Milton Keynes w najbliższych dniach ma potwierdzić partnera Maksa Verstappena w przyszłorocznych mistrzostwach. W gronie kandydatów wymienia się obecnego zawodnika Alexandra Albona, a także Sergio Pereza oraz Nico Hulkenberga spoza juniorskiego programu.

W ostatnich dniach za faworyta do angażu uważany jest Perez i zdaniem byłego kierowcy F1 - Gerharda Bergera, Red Bull podjąłby dobrą decyzję sięgając po 30-latka. W mojej klatce biją dwa serca. Z Albonem mieliby młodego kierowcę, którego chcieliby wprowadzić do kręgu zwycięzców. Mimo to Perez jest regularnym kierowcą, który potrafi wygrywać Grand Prix i udowodnił to na torze Sakhir.

Jasne jest to, że ekipa pokroju Red Bulla potrzebuje dwóch czołowych zawodników. Są lojalni i dlatego Albon wciąż ma szansę. Mimo to wyobrażam sobie, że skład Verstappen-Perez byłby mocny. Max to absolutnie czołowy kierowca, ale potrzebują również kogoś, kto będzie ich chronił. Celem Red Bulla powinno być zwycięstwo w klasyfikacji kierowców oraz konstruktorów - powiedział Austriak.