Steiner: Przeprojektowaliśmy samochód po wypadku Grosjeana

VF-21 posiada inną konstrukcję wlewu paliwa oraz mniejszy zagłówek.
05.03.2109:27
Mateusz Szymkiewicz
901wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner potwierdził, że po wypadku Romaina Grosjeana ekipa Haas dokonała kilku modyfikacji bolidu VF-21.

Francuz miał bardzo poważny incydent w Grand Prix Bahrajnu, gdzie po zderzeniu ze stalową barierą jego samochód został rozerwany na dwie części, a kilka sekund później doszło do pożaru. Kierowca spędził w płomieniach prawie pół minuty, a doznane oparzenia dłoni oraz stopy wykluczyły jego udział w ostatnich wyścigach sezonu.

W wyniku dochodzenia FIA, którego wyniki mają zostać przedstawione publicznie w piątek, ekipa Haas dokonała kilku modyfikacji w tegorocznym samochodzie. Największe zmiany dokonaliśmy w obrębie wlewu paliwa, który nie jest już przymocowany bezpośrednio do podwozia. Poza tym zmniejszyliśmy rozmiar zagłówka. Wciąż będzie na swoim miejscu, ale nie może już więcej blokować się podczas próby wyciągania go - powiedział Gunther Steiner, szef Haasa.

Zdecydowaliśmy się na te zmiany, ponieważ uznaliśmy, że lepiej jest zastosować coś innego. Zawsze wyciągasz wnioski z takich sytuacji. Wszystko odbyło się w obrębie przepisów, z samochodem wszystko było w porządku. Po prostu doszło do dziwnego incydentu, w którym połowa podwozia została oderwana. Jeżeli jest jakieś lepsze rozwiązanie, zawsze trzeba z niego skorzystać i je wypróbować.