Alpine nie działa aktywnie na rzecz pozyskania klienta w F1

Dyrektor firmy dodaje, że brak partnerskiej ekipy ma także swoje pozytywne strony.
05.03.2108:23
Nataniel Piórkowski
674wyświetlenia


Dyrektor generalny Alpine - Laurent Rossi, zbagatelizował doniesienia mówiące o tym, iż jego zespół jest zdesperowany, aby wejść w relacje klienckie z konkurencyjnym zespołem.

W ubiegłym tygodniu La Gazetta dello Sport informowała, że grupa Renault obawia się osamotnienia w walce z największymi rywalami. Dodatkowo brak partnerskiego zespołu utrudnia znalezienie miejsca w Formule 1 dla juniorów koncernu: Guanyu Zhou i Christiana Lundgaarda.

Spekulowano, że na nawiązanie bliskiej współpracy z Alpine mógłby zdecydować się Williams. Francuska firma zaprzecza jednak, że takie porozumienie leży w jej kluczowym interesie.

Z pewnością bylibyśmy otwarci na tego typu pomysł, ale niekoniecznie szukamy dróg ku jego realizacji. Byłoby miło mieć zespół, z którym można współpracować, jednak z pewnością nie jest to niezbędne dla naszej aktywności w sporcie - powiedział Rossi cytowany przez formel1.de.

W ostatnich latach Renault straciło trzech klientów: najpierw dwa teamy Red Bulla podpisały umowę z Hondą a zimą tego roku McLaren powrócił do klienckich relacji z Mercedesem.

Rossi podkreśla, że ma to jednak także pewne korzyści: Potrzebujemy teraz całkowitej autonomii, niezależności i poświęcenia dla własnego projektu. Wiadomo jednak, że zespół kliencki mógłby pomóc nam w osiągnięciu celów sportowych i biznesowych.