Szafnauer: W trakcie weekendu odbyliśmy kilka spotkań z FIA

Aston Martin wzywa do zmian w przepisach aerodynamicznych, które miały uderzyć w AMR21.
20.04.2109:33
Mateusz Szymkiewicz
1214wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer potwierdził, że podczas weekendu na Imoli przedstawiciele Astona Martina odbyli kilka spotkań z FIA.

W piątek stajnia z Silverstone zagroziła Federacji podjęciem kroków prawnych, jeżeli ta nie zmodyfikuje tegorocznych przepisów dotyczących aerodynamiki bolidów. Zdaniem Astona, zredukowanie docisku w obszarze tylnej osi uderzyło w zespoły stosujące samochody z niskim prześwitem.

Postawa brytyjskiej stajni spotkała się z wielką krytyką rywali, jednakże jak potwierdza Otmar Szafnauer, podczas Grand Prix Emilii-Romanii doszło do kilku spotkań z FIA, które miały wyjaśnić obecną sytuację. Staramy się zrozumieć aktualny bieg wydarzeń, by mieć pewność, że wszystko wykonano właściwie i bezstronnie. Nasze negocjacje cały czas się toczą, natomiast kolejne szczegóły będziemy w stanie podać dopiero w następnych dniach - powiedział szef Astona Martina.

Amerykanin dodał, że problemy Sebastiana Vettela podczas dwóch pierwszych wyścigów wynikają z ograniczonych jazd w trakcie testów. Sebastian spędził wiele czasu w alei serwisowej. Jego proces adaptacji mógł być teraz na zupełnie innym etapie. Wydaje mi się, że po stronie Sebastiana wszystko jest ok. Wiem, że wymaga od siebie bardzo dużo i nie zamierza się poddawać. Chce złapać optymalny rytm jak najszybciej.