Gasly: Zasługiwałem na szansę powrotu do Red Bulla w sezonie 2022

Francuz podkreśla jednak, że nie rezygnuje z walki o posadę zajmowaną przez Pereza.
20.10.2108:52
Mateusz Szymkiewicz
1375wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly uważa, że w tym roku zrobił wszystko, by otrzymać kolejną szansę na starty w Red Bullu od sezonu 2022.

Francuz reprezentował ekipę z Milton Keynes w pierwszej połowie 2019 roku. Po letniej przerwie jego kokpit został przekazany Alexandrowi Albonowi, ze względu na rozczarowujące osiągi na tle Maksa Verstappena.

Gasly wrócił wówczas do juniorskiej stajni i wygrał z nią zeszłoroczne Grand Prix Włoch, a także jeszcze dwukrotnie wchodził na podium. Mimo tak mocnych wyników, 25-latek znów został pominięty przez Red Bulla i w kolejnym sezonie pozostanie za kierownicą samochodu AlphaTauri.

Uważam, że prezentuję w tym roku osiągi na najwyższym poziomie, na jeszcze lepszym niż w sezonie 2018, po którym otrzymałem szansę - powiedział Pierre Gasly. Bazując na tym roku czuję się bardziej doświadczony i zasługiwałem na lepszą szansę. Taka jest jednak decyzja i to nie powstrzyma mojej motywacji. Byłem już na miejscu Sergio i to po prostu część kariery.

Moim celem pozostają starty dla Red Bulla, chyba nikogo tym nie zaskoczyłem. Chcę znaleźć się w samochodzie, który umożliwi mi regularną walkę o zwycięstwa oraz miejsca na podium. Od zawsze to było moim celem i pracuję na to, chcąc stać się lepszym kierowcą. Podjęli swoją decyzję i będę szczęśliwy, jeżeli odniosą sukces. Będę naciskał, by otrzymać kolejną szansę i zawalczyć o mistrzostwo świata.