Horner: Baliśmy się, że dublowanie Schumachera pozbawi nas wygranej

Niemiec trzymał za sobą Verstappena przez niemal cały trzeci sektor.
26.10.2114:57
Mateusz Szymkiewicz
1089wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner przyznał, że obawiał się utraty wygranej Maksa Verstappena na torze w Austin podczas dublowania Micka Schumachera.

Na przedostatnim okrążeniu Holender miał sekundę przewagi nad Hamiltonem i znalazł się za bolidem Haasa, który nie ustępował mu miejsca przez niemal cały trzeci sektor. Verstappen w komunikacie radiowym prosił Red Bulla, by pomógł mu pozbyć się z drogi Schumachera.

Ostatecznie Niemiec dał się zdublować przed wyjazdem na prostą startową, a Verstappen który był za tegorocznym debiutantem w punkcie detekcji, mógł skorzystać z DRS.

Byłem przekonany, że sytuacja z Mickiem Schumacherem może nas kosztować zwycięstwo - powiedział Christian Horner, szef Red Bulla. Powstrzymywał Maksa przez niemal cały sektor, ale mieliśmy szczęście, ponieważ na prostej otrzymał szansę skorzystania z DRS. Zapewnił tym sobie trochę przestrzeni nad Lewisem. Mogę was jednak zapewnić, że poziom stresu na stanowisku dowodzenia był w tym momencie wysoki.

Schumacher zapytany o sytuację z przepuszczaniem Verstappena, odpowiedział: Nie mogłem się rozpłynąć w powietrzu. Ja także miałem prawo do jazdy po torze i realizowałem własny wyścig. Starałem się jak najmniej przeszkadzać Maksowi. Fakt, że mógł skorzystać z DRS utwierdza mnie w tej opinii. Nie wydaje mi się, by ktokolwiek mógł inaczej zachować się w tej sytuacji. Takie są wyścigi.