Auto Hebdo: Szafnauer może zostać nowym szefem Alpine

Amerykanin ma być pod dużą presją Astona w związku z rozczarowującym sezonem.
09.11.2119:35
Mateusz Szymkiewicz
1580wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Hebdo informuje, że Otmar Szafnauer może zastąpić Marcina Budkowskiego w roli szefa zespołu Alpine.

Amerykanin od wielu lat jest związany z Astonem Martinem, dołączając do niego jeszcze w czasach Force India. Aktualnie Szafnauer pełni obowiązki dyrektora generalnego, które przekazał mu Lawrence Stroll w połowie 2018 roku, krótko po przejęciu stajni z Silverstone.

Według ustaleń francuskiego Auto Hebdo, 57-latek miał znaleźć się pod dużą presją w związku z rozczarowującym sezonem Astona Martina. Brytyjska ekipa na finiszu sezonu zajmuje dopiero siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów, bez realnych szans na zaatakowanie Alpine oraz AlphaTauri.

W ostatnich tygodniach restrukturyzację w Alpine zapowiedział prezes koncernu - Laurent Rossi. Auto Hebdo sugeruje, że jedną ze zmian może być przekazanie obowiązków szefa Otmarowi Szafnauerowi. Obecnie na czele stajni z Enstone stoi Marcin Budkowski, który w styczniu zastąpił Cyrila Abiteboula.

Szafnauer mógłby przejąć kontrolę nad francusko-brytyjskim zespołem w związku z restrukturyzacją, nad którą pracuje Laurent Rossi. Plan ma zakładać pozyskanie Szafnauera, który znajduje się pod presją Astona Martina - podaje francuska publikacja.