Capito: Russell rzuci wyzwanie Hamiltonowi w sezonie 2022

Dyrektor wykonawczy Williamsa zwraca uwagę na olbrzymie postępy młodego Brytyjczyka.
29.11.2109:35
Mateusz Szymkiewicz
949wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor wykonawczy Williamsa - Jost Capito, jest przekonany, że George Russell będzie w stanie rzucić wyzwanie Lewisowi Hamiltonowie w sezonie 2022.

W kolejnych mistrzostwach Mercedes będzie dysponował nowym składem kierowców, rezygnując z usług Valtteriego Bottasa. W kokpicie Fina zasiądzie junior niemieckiego producenta - George Russell.

Brytyjczyk ostatnie trzy lata spędził na wypożyczeniu w Williamsie, gdzie na tle Roberta Kubicy oraz Nicholasa Latifiego był wiodącą postacią. Russell mając do dyspozycji samochód z końca stawki wielokrotnie rzucał wyzwanie zawodnikom w szybszych maszynach, natomiast w tym roku został sklasyfikowany na drugim miejscu w Grand Prix Belgii oraz dwukrotnie startował z TOP3.

Jestem smutny z powodu jego odejścia - powiedział Jost Capito z Williamsa dla Sport1. Z drugiej strony czuję radość, ponieważ będzie częścią absolutnie czołowego zespołu. Wiele się nauczył w Williamsie i zdecydowanie zasłużył na tę szansę. Chciałbym go zatrzymać, ale znaleźliśmy dobre zastępstwo w osobie Alexandra Albona. Pasuje do nas, jest głodny sukcesów i pomoże Williamsowi postawić kolejny krok.

Niemiec zapytany, czy Russell jest w stanie zagrozić Hamiltonowi już w sezonie 2022, odpowiedział: Tak. Pracowałem z wieloma kierowcami i George jest naprawdę świetny, potrafi zjednoczyć zespół wokół siebie. Ma dopiero 23 lata, a dokonał już niesamowitych postępów. Najważniejsze będzie to jak udźwignie presję. Do tej pory im większe było ciśnienie, tym lepiej sobie z nim radził. Mentalnie i technicznie George jest już na tyle mocny, by zacząć naciskać na Lewisa. Chce to robić od samego początku i dlatego rywalizuje w tym sporcie.