Pietro Fittipaldi pozostanie kierowcą rezerwowym Haasa w roku 2022

Dla Brazylijczyka będzie to już czwarty sezon współpracy ze stajnią z Kannapolis.
09.12.2110:57
Maciej Wróbel
349wyświetlenia
Embed from Getty Images

Haas poinformował, iż Pietro Fittipaldi pozostanie kierowcą testowym i rezerwowym zespołu również w sezonie 2022.

Brazylijczyk dołączył do stajni z Kannapolis pod koniec 2018 roku. Pod koniec ubiegłego sezonu wnuk Emersona Fittipaldiego niespodziewanie otrzymał szansę debiutu w Grand Prix Formuły 1, kiedy to został wyznaczony na zastępcę kontuzjowanego Romaina Grosjeana. 25-latek zajął siedemnaste miejsce w GP Sakhiru oraz dziewiętnaste w Abu Zabi.

Fittipaldi był obecny w sezonie 2021 jako rezerwowy kierowca Haasa na większości Grand Prix. Teraz amerykańska ekipa potwierdza, że współpraca będzie kontynuowana także w przyszłym roku. Jestem oczywiście bardzo szczęśliwy i podekscytowany możliwością kontynuacji mojej współpracy z Haasem - powiedział Brazylijczyk.

Jestem z tym zespołem już kilka sezonów i czuję, że są dla mnie jak rodzina. Wiele się w tym czasie nauczyłem i mam nadzieję, że będę mógł przyczynić się do rozwoju samochodu nowej generacji w sezonie 2022. To będzie ekscytujące móc oglądać to, co nadejdzie wraz z nowym pakietem i oczywiście wraz z zespołem nie mogę się doczekać tego by zobaczyć, jak VF-22 wypadnie na torze.

Jak twierdzi szef ekipy, Gunther Steiner, decyzja o przedłużeniu współpracy z Fittipaldim była bardzo prosta. Pietro jest z nami od dość dawna i dobrze wie, jak funkcjonuje zespół - powiedział Włoch. Udowodnił nam w zeszłym roku, że jest gotów na to, by zasiąść za kierownicą gdy jest to potrzebne, a jego obecność w tym roku dała zespołowi również pewną stabilizację.

Jesteśmy zachwyceni możliwością kontynuowania współpracy i nie możemy się doczekać sezonu 2022 z nim na pokładzie - dodał Steiner.

Oprócz pełnienia obowiązków w Haasie, Fittipaldi zaliczył w sezonie 2021 trzy starty w serii IndyCar w barwach zespołu Dale Coyne Racing, w tym w Indianapolis 500. W kwalifikacjach do amerykańskiego klasyku Brazylijczyk okazał się najszybszy spośród debiutujących kierowców. Ponadto Fittipaldi ma za sobą również debiut w European Le Mans Series i dwa występy w brazylijskiej Stock Car Pro Series.