Raikkonen: Możliwe, że już nigdy nie pojawię się w padoku F1

Fin przyznał, że nie interesuje go dalsza rozłąka z rodziną i spędzanie nocy w hotelach.
09.01.2210:17
Mateusz Szymkiewicz
1912wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kimi Raikkonen nie wyklucza, że już nigdy nie pojawi się w padoku Formuły 1.

Mistrz świata po dwudziestu latach od debiutu w serii Grand Prix zdecydował się na zakończenie startów. Fin wielokrotnie podkreślał, że na chwilę obecną nie interesuje go podjęcie rywalizacji w innych mistrzostwach i chce skupić się na życiu rodzinnym.

Raikkonen w rozmowie z Bildem zapytany, jak bardzo będzie tęsknił za Formułą 1, odpowiedział: Czas pokaże. Jedyne co teraz wiem, to że w F1 podobało mi się tylko ściganie z innymi! Być może już nigdy nie pojawię się w padoku. Formuła 1 nigdy nie była moim życiem. Zawsze miałem ważniejsze rzeczy w życiu. Nic tego nie zmieni. Nie przerwałem startów bo nagle zabrakło mi sił, tylko uznałem, że nie chcę już dłużej siedzieć w hotelach i latać samolotami.

Nie mam żadnych planów. Moje dzieci chciałyby mieć psa, ale jeszcze nie podjąłem decyzji. Być może wystarczy im, że będę teraz dużo częściej w domu. Nasze wakacje wreszcie są wakacjami. Dotychczas miałem tylko dwuipółtygodniową letnią przerwę, podczas której musiałem trenować. Poza tym zawsze miałem z tyłu głowy, że całe to szaleństwo lada chwila zacznie się od nowa.