Marcin Budkowski ustąpił z funkcji dyrektora wykonawczego Alpine

Obowiązki związane z zarządzaniem ekipą przejął tymczasowo Laurent Rossi.
13.01.2217:11
Nataniel Piórkowski
3198wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alpine poinformowało o ustąpieniu Marcina Budkowskiego z funkcji dyrektora wykonawczego zespołu F1.

W czwartek wieczorem Alpine wydało oświadczenie prasowe, w którym poinformowało o tym, iż tymczasowo obowiązki związane z zarządzaniem ekipą przejmie Laurent Rossi, co umożliwi wszystkim skoncentrowanie się na przygotowaniach do nadchodzącego sezonu.

Rossi, dyrektor generalny Alpine, powiedział: Chciałbym podziękować Marcinowi Budkowskiemu za jego zaangażowanie i wkład w rezultaty osiągane przez zespół na przestrzeni czterech ostatnich lat. Team jest w pełni skupiony na jak najlepszym przygotowaniu bolidu do pierwszego wyścigu sezonu w Bahrajnie i osiągnięciu postępów w zakresie osiągów.

Budkowski dodał: Bardzo cieszyłem się będąc częścią kadry kierowniczej Renault a następnie Alpine F1 Team, pracując z tak utalentowaną i oddaną grupą ludzi. Będę bacznie obserwował postępy zespołu w nadchodzących sezonach.

Budkowski dołączył do Renault w 2017 roku, po odejściu z FIA gdzie pełnił stanowisko dyrektora departamentu technicznego. W trakcie swej kariery w Formule 1 polski inżynier był również związany z takimi zespołami jak Prost, Ferrari czy McLaren.

Odejście Budkowskiego doprowadziło do powstania wakatu na jednym z najwyższych stanowisk kierowniczych stajni z Enstone. Od kilku miesięcy z Alpine jest łączony Otmar Szafnauer, który w ubiegłym tygodniu zakończył współpracę ze stajnią Astona Martina.