McLaren planuje dzień filmowy tuż przed testami w Barcelonie

James Key podkreśla, że jego ekipa może być dumna z zaprezentowania prawdziwego bolidu.
12.02.2215:33
Nataniel Piórkowski
1157wyświetlenia


McLaren planuje przeprowadzić pierwsze jazdy z wykorzystaniem bolidu MCL36 niedługo przed rozpoczęciem testów w Barcelonie.

McLaren zaprezentował w piątek nowy bolid na sezon 2022, zostając tym samym drugim po Astonie Martinie zespołem, który pokazał rzeczywistą konstrukcję przygotowaną z myślą o nadchodzących mistrzostwach świata.

Podczas gdy AMR22 zadebiutował na torze już dzień po prezentacji, McLaren zamierza poczekać z shakedowne'em aż do końcówki lutego.

Podobnie jak prawdopodobnie każdy inny zespół, mamy w planach organizację dnia filmowego bardzo blisko dnia rozpoczęcia oficjalnych testów w Barcelonie. Jest to w naszym harmonogramie - powiedział szef stajni, Andreas Seidl.

Wciąż mamy do zrobienia wiele rzeczy, aby być do tego w stu procentach gotowi. Jednakże dzięki świetnej pracy, którą wszyscy wykonują pod przewodnictwem Piersa [Thynne'a], Jamesa [Keya] i Andrei [Stelli], jestem w stu procentach przekonany, że będziemy gotowi.

Podczas dnia filmowego kierowcy nie mogą pokonać więcej niż 100 kilometrów a bolid musi być wyposażony w specjalny typ ogumienia Pirelli.

Dyrektor techniczny zespołu - James Key, sądzi, że McLaren może być dumny z zaprezentowania prawdziwego bolidu. Brytyjczyk szybko dodał jednak, że z oczywistych powodów konstrukcja ta nie jest wersją, która zostanie przetransportowana do Barcelony.

Wiadomo, że są pewne wrażliwe obszary, ale o wiele więcej będziecie mogli zobaczyć, gdy bolid wyjedzie na tor. Jeśli chodzi o plan rozwoju, to każdy zespół jest inny. Mamy zaplanowane wczesne działania rozwojowe, bo na tym etapie wciąż się uczymy.

Tempo rozwoju i wysiłki wszystkich członków zespołu pokazują, że determinacja do postawienia kolejnego kroku utrzymuje się na naprawdę wysokim poziomie. Dlatego już w Bahrajnie wprowadzimy kilka poprawek. Później będzie kolejna transza, nad którą już pracujemy. Zobaczycie, że nasz bolid się zmieni, ale jestem przekonany, że podobnie będzie w przypadku wszystkich naszych rywali.