Otmar Szafnauer został szefem teamu Alpine

Nowym dyrektorem działu silnikowego w Viry mianowano z kolei Bruno Famina.
17.02.2217:16
Nataniel Piórkowski
2430wyświetlenia


Otmar Szafnauer dołączył do Alpine jako nowy szef zespołu.

Amerykanin od długiego czasu był łączony z teamem z Enstone. Kiedy Aston Martin poinformował o jego ustąpieniu z funkcji dyrektora a Alpine ogłosiło zakończenie współpracy z Marcinem Budkowskim, komunikat w sprawie zmian na szczytach kadry zarządzającej stał się nieuchronny.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Szafnauer dołączy do teamu Alpine. Oczekuje się jednak, iż dojdzie do tego jeszcze przed inauguracyjnym wyścigiem w Bahrajnie.

Szafnauer będzie współpracować z nowo mianowanym dyrektorem wykonawczym działu silnikowego Renault w Viry - Bruno Faminem. Francuz pracował pracował dotychczas dla Międzynarodowej Federacji Samochodowej jako zastępca sekretarza generalnego do spraw sportu, a wcześniej kierował programem Peugeota w Le Mans.

Dotychczasowy dyrektor wyścigowy - Davide Brivio, obejmie funkcję dyrektora do spraw projektów ekspansji wyścigowej i będzie nadzorował rozwój młodych talentów a także analizował możliwości zaangażowania się Alpine w inne serie wyścigowe.

Dyrektor generalny Alpine - Laurent Rossi przekonuje, że pozyskanie Szafnauera i Famina da nowy impuls zespołowi, który do końca obecnego cyklu regulacyjnego chce włączyć się do regularnej walki o zwycięstwa i mistrzostwa świata. Nasza ekipa jest kompletna i gotowa, by poprowadzić zespół ku realizacji ambitnych celów w sezonie 2022 - zaznaczył.

Szafnauer nie kryje radości z nawiązania współpracy z nowym zespołem: Czuję ekscytację związaną z dołączeniem do BWT Alpine F1 Team i jestem gotowy na współpracę, dzięki której uda nam się zrealizować nasz cel - doprowadzić zespół do walki o mistrzostwa w ciągu następnych 100 wyścigów.