Permane umniejsza znaczenie problemów Alpine z Barcelony

Dyrektor sportowy zespołu uważa, że A522 pozwoliło zredukować stratę do czołówki.
28.02.2210:05
Mateusz Szymkiewicz
753wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor sportowy Alpine - Alan Permane, umniejszył znaczenie problemów, jakie zespół napotkał podczas testów w Barcelonie.

Stajnia z Enstone straciła niemal cały dzień jazd po awarii układu hydraulicznego, natomiast najszybszy czas Fernando Alonso był lepszy jedynie od rezultatów ustanowionych przez kierowców Haasa i Alfy Romeo. Pojawiły się sugestie, jakoby Alpine mogło spaść do głębokiego środka stawki, jednakże ekipa deklaruje, że korzystała z bolidu A522 w podstawowej specyfikacji.

Nie chce zabrzmieć, jakbym szukał wymówek, ani tym bardziej nie chcę rzucać deklaracji, iż pokonamy Mercedesa i Red Bulla. Mimo to jesteśmy w solidnym położeniu - powiedział Alan Permane, dyrektor sportowy Alpine. Nie wszystko poszło jak należy i nie jesteśmy spokojni. Nie oznacza to jednak, że będziemy na końcu tabeli. Wydaje mi się, że powinniśmy być bliżej czołówki niż pod koniec ubiegłego roku.

Brytyjczyk dodał, że Alpine przez całe testy na Circuit de Catalunya nie korzystało z DRS oraz paliwa, które zostało przyszykowane na sezon 2022. Mimo, że mówimy o jednym okrążeniu, to nasz wynik był podobny do tego, który uzyskał Verstappen z DRS. Fernando był bardzo zadowolony z samochodu. Gdybyśmy na tym etapie założyli kolejny zestaw opon C3, moglibyśmy urwać jeszcze 0,3-0,4 sekundy - zakończył Permane.