Porsche naciska na zatrudnienie Schumachera w AlphaTauri?

Niewykluczone, że Niemiec zastąpiłby Gasly'ego będącego na radarze Alpine.
03.08.2219:12
Mateusz Szymkiewicz
3071wyświetlenia
Embed from Getty Images

Motorsport Magazine sugeruje, że Porsche może naciskać na Red Bulla, by ten zatrudnił Micka Schumachera w swojej juniorskiej stajni.

Niemiec od 2021 roku reprezentuje barwy Haasa, cały czas ciesząc się statusem protegowanego Ferrari. Mimo to jak informuje Bild, Scuderia miała wycofać swoje wsparcie w rozmowach kontraktowych 23-latka ze stajnią z Kannapolis, co stawia duży znak zapytania nad jego kokpitem na sezon 2023.

Jako jedną z opcji Schumachera uważa się AlphaTauri, gdzie pozostaje jedna wolna posada. Nowej umowy wciąż nie otrzymał Yuki Tsunoda, jednakże według Adama Coopera z Motorsport Magazine, drugi wakat w juniorskiej ekipie Red Bulla może utworzyć Pierre Gasly.

Francuz został potwierdzony w czerwcu jako kierowca stajni z Faenzy w 2023 roku, lecz zdaniem dziennikarza, Alpine ma go rozważać jako jedną z opcji u boku Estebana Ocona. Ekipa straci po sezonie Fernando Alonso, natomiast w przypadku Oscara Piastriego wszystko wskazuje na to, iż dołączy do McLarena. Scenariusz z przedwczesnym odejściem Gasly'ego wydaje się być o tyle możliwy, gdyż posady w Red Bull Racing w długoterminowej perspektywie mają zabezpieczone Max Verstappen i Sergio Perez.

Motorsport Magazine sugeruje, iż na zatrudnienie Micka Schumachera w AlphaTauri ma naciskać przyszły udziałowiec i partner silnikowy Red Bulla - Porsche. Z kolei rozstanie z Yukim Tsunodą może być o tyle skomplikowane, gdyż posiada on wsparcie Hondy, która we wtorek zadeklarowała produkcję i obsługę swoich jednostek napędowych do końca obowiązywania aktualnych przepisów.