Albon podpisał nowy wieloletni kontrakt z Williamsem

Tajlandczyk tym samym pozostanie kierowcą zespołu co najmniej do 2024 roku.
03.08.2216:00
Mateusz Szymkiewicz
1942wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams oficjalnie potwierdził zatrzymanie Alexandra Albona w składzie kierowców na sezon 2023.

Tajlandczyk dołączył do stajni z Grove przed tegorocznymi mistrzostwami, wcześniej reprezentując barwy Red Bulla w latach 2019-2020. Jego najlepszym wynikiem jest dziewiąte miejsce z Grand Prix Miami, natomiast w klasyfikacji generalnej Albon plasuje się na dziewiętnastej pozycji z dorobkiem trzech punktów.

Już w trakcie weekendu na Hungaroringu dyrektor wykonawczy zespołu - Jost Capito, potwierdzał pozostanie Albona na kolejny rok. Z kolei teraz Williams wystosował oficjalny komunikat, w którym ogłosił zatrzymanie kierowcy w ramach wieloletniej umowy, zabezpieczającej mu posadę co najmniej do końca sezonu 2024.

Jestem naprawdę podekscytowany mogąc zostać w Williamsie na sezon 2023 i nie mogę się już doczekać wspólnych osiągnięć w aktualnych mistrzostwach oraz kolejnych. Zespół zaliczył spory rozwój na przestrzeni tego roku i czuję ekscytację, że mogę kontynuować tę podróż oraz dalszą naukę - powiedział Alexander Albon.

Póki co nie jest jasne kto będzie zespołowym partnerem 26-latka w przyszłorocznych mistrzostwach. Aktualnie drugi kokpit Williamsa jest zajmowany przez Nicholasa Latifiego, natomiast wśród kandydatów do przejęcia go wymienia się nazwiska Nycka de Vriesa i Logana Sargeanta.